UA

Запитання, що ставляться найчастіше

Чому заставлене майно виставляється на прилюдні торги?

Коли позичальник перестає виконувати свої зобов'язання за кредитом, не йде з банком на контакт, не намагається вирішити ситуацію шляхом добровільного продажу майна, реструктуризації кредиту або рефінансування, банк звертає стягнення на заставлене майно. Після отримання відповідного рішення суду майно виставляється на прилюдні торги.

Яка процедура придбання заставленого майна (нерухомості) ОТР Bank/ OTP Factoring, що реалізується через прилюдні торги?

1. Зайти на корпоративний сайт www.otpbank.com.ua / www.otpfakt.com.ua. Можна, скориставшись прямою адресою zalog.otpbank.com.ua/zalog.otpfakt.com.ua, та обрати категорію та тип нерухомого об’єкту, що цікавить, у відповідному регіоні.

2. Самостійно звернутися до фахівця відділу з продажу заставленого майна за телефоном, вказаним у правій колонці пропозиції, і вказати обрану нерухомість. У випадку, якщо жоден з розміщених варіантів не підійшов, необхідно залишити фахівцю відділу з продажу заставленого майна дані бажаного до купівлі об’єкту.

3. Фахівець відділу з продажу заставленого майна надає детальну характеристику по обраному об’єкту й інформує щодо умов його придбання на прилюдних торгах. Якщо Вам підходить підібрана нерухомість і умови її придбання, фахівець з продажу заставленого майна призначає зручний для Вас час регістрації на участь у прилюдних торгах.

Які основні питання можуть виникнути після придбання обраного об’єкту заставленого майна? Як вони вирішуються?

Майно може мати деякі обтяження. Вилучення заставної власності цілком реальна практика в нашій країні, тому, вирішуючи це питання, ми розробили порядок дій щодо зняття обтяжень з заставленого майна новим власником. Оформлення угоди та зняття обмежень здійснюється під чітким контролем співробітників юридичного управління ОТР Bank/OTP Factoring.

Які переваги придбання саме заставленого майна?

Інтерес покупців до заставленого майна обумовлений насамперед співвідношенням «ціна/якість». За інших рівних умов, що буває дуже рідко, покупець, швидше за все, обере житлову нерухомість без обтяження, але при цьому її ціна буде в два-три рази дорожче за квартири, що знаходиться під заставою у банку . Проте двох однакових квартир не буває, адже кожна квартира є унікальною за своїми споживчими якостями та обтяженнями, а тому покупець обирає квартиру за принципом співвідношення «ціна/якість».

Перебування квартири під заставою у банку жодним чином не впливає на рішення покупця щодо придбання цієї квартири.

Як часто оновлюються пропозиції? Чи є вказана ціна кінцевою вартістю?

База пропозицій заставленого майна оновлюється щотижня.

Ціна, що вказана на сайті, може відрізнятись від кінцевої вартості залежно від об’єкту.

Де  можна ознайомитися із запропонованими до продажу заставними об’єктами  ОТР Bank/OTP Factoring?

Зайти на корпоративний сайт OTP Банк/Факторинг www.otpbank.com.ua / www.otpfakt.com.ua за наступним напрямом: Головна > Про Банк > Реалізація заставленого майна. Сайт Факторингу : Головна сторінка> Заставлене майно. Також зайти на сторінку «Реалізація заставленого майна» можна, скориставшись прямою адресою zalog.otpbank.com.ua/zalog.otpfakt.com.ua, та обрати категорію та тип нерухомого об’єкту, що цікавить, у відповідному регіоні.

До кого я можу звернутися, якщо  мене зацікавить будь який із запропонованих об’єктів?

Самостійно звернутися до фахівця відділу з продажу заставленого майна за телефоном, вказаним у правій колонці пропозиції, і вказати обрану нерухомість. У випадку, якщо жоден з розміщених варіантів не підійшов, необхідно залишити фахівцю відділу з продажу заставленого майна дані бажаного до купівлі об’єкту.

Чим може ускладнюватись угода купівлі-продажу при придбанні банківської застави?

Майно може мати деякі обтяження. Вилучення заставної власності цілком реальна практика в нашій країні, тому, вирішуючи це питання, ми розробили порядок дій щодо зняття обтяжень з заставленого майна новим власником. Оформлення угоди та зняття обмежень здійснюється під чітким контролем співробітників ОТР Банку.

При придбанні заставленого майна, чи маю я відношення до залишку по кредиту?

НІ. При купівлі заставленого майна новий власник ніякого відношення до боргових зобов’язань за кредитним договором не має.

Чим відрізняється примусовий продаж від добровільного?

Коли позичальник перестає виконувати свої зобов'язання за кредитом, не йде з банком на контакт, не намагається вирішити ситуацію шляхом добровільного продажу майна, реструктуризації кредиту або рефінансування, банк звертає стягнення на заставлене майно. Після отримання відповідного рішення суду майно виставляється на продаж через  прилюдні торги – це і є примусовий продаж.

Чому мене має зацікавити купівля заставного об’єкту примусово?

Інтерес покупців до примусових продажів застав обумовлений насамперед співвідношенням «ціна/якість». Ціна такої застави буде в два-три рази дешевше застави, яка продається у добровільній формі.

У чому ризик придбання об’єкту примусово?

Якщо Ви зацікавлені конкретним об’єктом – з цим питанням необхідно звернутися до відповідального співробітника закріпленого регіону, тому що кожна кредитна історія, пропонованої  до продажу застави, має свої особисті ознаки і потребує детального розгляду.

Співробітники Відділу продажу нерухомого заставного майна (на кого перенаправляти виклик):

  • Малюга Олексій – Київська, Вінницька, Житомирська, Чернігівська, Чернівецька області – 525997.
  • Горожанкіна Олена – Донецька, Луганська області – 2082.
  • Корнеєва Ірина – Харківська, Сумська області – 505151.
  • Шовкопляс Євген – Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська області – 501003.
  • Пучка Наталія – Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька області – 2146.
  • Маринов Анатолій – Одеська, АР Крим, Миколаївська, Херсонська області – 1768.
  • Ситник Людмила – Полтавська, Івано-Франківська, Закарпатська, Черкаська області – 516016.