Чистий прибуток OTP Group за 9 місяців 2012 року становив 123,7 млрд форинтів

 

Скоригований чистий прибуток OTP Group за підсумками 9 місяців 2012 року скоротився на 6% у річному обчисленні і склав 123,7 млрд форинтів. Водночас, скоригований прибуток за 3-й квартал 2012 становив 43,0 млрд форинтів, що на 16% більше порівняно з попереднім кварталом. У структурі загального прибутку Групи за 3-й квартал частка іноземних дочірніх компаній склала 19,5 млрд форинтів (+26%), а за підсумками 9 місяців внесок іноземних «дочок» склав 53,5 млрд форинтів, що свідчить про подальше збільшення частки іноземного бізнесу в загальному прибутку OTP Group. При цьому серед іноземних дочірніх компаній лідируючі позиції прибутковості за підсумками 9 місяців залишилися за компаніями в Росії (33 млрд форинтів) і Болгарії (24 млрд форинтів). Дочірні компанії в Хорватії та Словаччині продовжували демонструвати позитивні результати. Українські та румунські структури продемонстрували більш помірні показники внаслідок спаду активності ринку та підвищених вимог до формування резервів.

Операційний прибуток OTP Group за 3-й квартал склав 115 млрд форинтів (+3% порівняно з попереднім періодом), у той час як за 9 місяців цей показник збільшився на 4% до 340 млрд форинтів.

Після значного погіршення якості кредитного портфеля в 2-му кварталі 2012 року, частка проблемних кредитів у 3-му кварталі значно зменшилася в результаті комплексних програм з оптимізації погашення кредитної заборгованості в роздрібному і корпоративному портфелі.

Сильні позиції ліквідності Групи не вимагали жодного додаткового фондування в іноземній валюті. Навпаки, на кінець вересня розмір валових ліквідних резервів Групи досяг 5,8 млрд євро.

Показник достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ у третьому кварталі збільшився до 18,2% (+0,4 у квартальному обчисленні). Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 досяг 13,9%.

Показник CAR OTP Bank Plc. за Угорським стандартом фінансової звітності зафіксувався на рівні 18,2% станом на кінець вересня 2012 року.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

АТ «ОТП Банк» є ядром групи фінансових компаній ОТП в Україні, до складу якої входять КУА «ОТП Капітал», «ОТП Лізинг», «ОТП Адміністратор пенсійних фондів» та «ОТП Факторинг Україна».

Опубліковано: 19 Листопада 2012