АТ «ОТП Банк» заробив у 2011 році 321 млн грн

 

Прибуток АТ «ОТП Банк» за підсумками 2011 року склав 321 млн грн за Національними стандартами бухгалтерського обліку. Таких результатів вдалося досягти завдяки покращенню якості кредитного портфеля, зменшенню операційних та адміністративних витрат, але першочергову роль у втриманні рівня прибутку зіграло те, що ми зберегли існуючу клієнтську базу, а також продовжили відновлення активних операцій, в першу чергу — кредитування».

Загальний кредитний портфель банку, порівняно з результатом 2010 року, залишився практично без змін і склав 20,1 млрд грн (з урахуванням резервів). Обсяг кредитів, наданих юрособам, зріс на 11%, в результаті чого корпоративний кредитний портфель за підсумками 2011 року сягнув 12,9 млрд грн (з урахуванням резервів). Водночас, загальна сума кредитів, наданих фізичним особам, зменшилась на 27%, і кредитний портфель фізичних осіб за результатами 2011 року склав 7,2 млрд грн (з урахуванням резервів).

Залишки на рахунках юридичних осіб демонстрували ріст протягом усього року, досягши 4,2 млрд грн станом на кінець дня 31.12.2011, а обсяг коштів фізичних осіб, залучених банком на звітну дату, також збільшився і становив 4,5 млрд грн проти 3,9 млрд грн торік.

На кінець 2011 року загальні зобов’язання АТ «ОТП Банк» склали 19,4 млрд грн проти 21,3 млрд грн торік (згідно з даними балансу на кінець дня 31.12.2011). Скорочення пасивів банку пов’язано з погашенням частини міжбанківських запозичень та субординованого боргу. Усього за звітний рік зобов’язання банку за коштами, залученими на зовнішніх ринках, скоротились на 1,9 млрд грн, а субординований борг – на 0,1 млрд грн.

«Ми впевнені, що за підсумками 2012 зможемо досягти не гірших результатів, і наш прибуток складе понад 300 млн грн», – прокоментував Голова Правління АТ «ОТП Банк» Тамаш Хак-Ковач. За його словами, цьому має посприяти нова стратегія банку, спрямована на насичення ринку різноманітними та актуальними кредитними продуктами – як для населення, так і для юридичних осіб. «Я хотів би підкреслити, що ми залишаємося універсальним банком, для якого однаково важливі як роздрібні, так і корпоративні клієнти. Я можу прогнозувати у 2012 році бурхливий розвиток банку, і багато в чому цей розвиток завдячуватиме плідній роботі з корпоративним сегментом», — додає голова АТ «ОТП Банк».

Регулятивний капітал АТ «ОТП Банк» на кінець 2011 року склав 4,2 млрд грн, адекватність регулятивного капіталу — 19,33%.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

АТ «ОТП Банк» є ядром групи фінансових компаній ОТП в Україні, до складу якої входять КУА «ОТП Капітал», «ОТП Лізинг», «ОТП Адміністратор пенсійних фондів», «ОТП Кредит» та «ОТП Факторинг Україна».

Опубліковано: 25 Квітня 2012