OTP Group: стабільний фінансовий результат за підсумками 9 місяців 2011 року

 

За підсумками трьох кварталів 2011 року, прибуток OTP Group після сплати податків становив 109,6 млрд форинтів. Прибуток OTP Group за 3-й квартал 2011 року після оподаткування склав 42,5 млрд форинтів (на 5% нижче результатів за минулий квартал, що обумовлено збільшенням податкового навантаження). Водночас, прибуток до сплати податків за 3-й квартал збільшився на 9% порівняно з попереднім кварталом, а результат за 9 місяців продемонстрував 10% зростання у річному обчисленні.

Внесок дочірніх компаній у загальний прибуток групи у 3-му кварталі залишився на тому ж рівні, склавши 15 млрд форинтів. Таким чином, частка іноземних дочірніх компаній у структурі консолідованого прибутку групи за 9 місяців 2011 року досягла 42 млрд форинтів (тобто 38% прибутку групи до оподатковування).

Кредитний портфель групи, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, за третій квартал зріс на 1%, у той час як за депозитним портфелем було зафіксоване 1% скорочення. Як наслідок, відношення кредитів до депозитів (+ облігації) збільшилося на 1% у квартальному обчисленні, склавши 105%.

Найзначніше зростання кредитного портфеля за останні 12 місяців продемонстрував російський ВАТ «ОТП Банк»: його кредитний портфель, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 31% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому обсяг роздрібних і споживчих кредитів збільшився на 68%. Румунський банк забезпечив зростання кредитного портфеля на 6% у річному обчисленні, а банк у Болгарії – на 2%. Інші ринки зазнали незначного скорочення кредитних портфелів. Найбільше кредитні портфелі «просіли» у банків групи в Сербії і Чорногорії.

Найбільше зростання депозитного портфеля в річному обчисленні продемонстрували банки в Румунії (+15%), Україні (+14%) і Сербії (+12%). Водночас, дочірні структури в Росії і Болгарії також домоглися задовільних показників зростання (+ 9% і +5%, відповідно). При цьому загальний обсяг депозитів угорського банку скоротився на 3% за аналогічний період (портфель корпоративних депозитів зменшився на 11%).

Станом на вересень 2011 року, показник достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ склав 17,5%. Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 знизився на 1,1% до 14,1%.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

АТ «ОТП Банк» є ядром групи фінансових компаній ОТП в Україні, до складу якої входять КУА «ОТП Капітал», «ОТП Лізинг», «ОТП Адміністратор пенсійних фондів», «ОТП Кредит» та «ОТП Факторинг Україна».

Опубліковано: 24 Листопада 2011