Moody's покращив прогноз ОТП Банк

 

Міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз рейтингу фінансової стійкості АТ «ОТП Банк» з негативного на стабільний. Сам рейтинг BFSR (bank financial strength rating) зберігся на рівні D-, оскільки він обмежується суверенними рейтингами України.

«Рівень рейтингу BFSR стримується все ще непростою ситуацією з проблемними кредитами в Україні, скороченням активів і філіальної мережі. Водночас, на поліпшення прогнозу вплинули: посилення процесів ризик-менеджменту банку, які в свою чергу базуються на провідних практиках акціонерів (OTP Bank Plc., Угорщина); високий рівень достатності капіталу і ліквідності; позиція одного з найбільших у країні банків, а також підтримка акціонера», – зазначається у повідомленні Moody's.

Крім того, серед сильних сторін банку, які повинні позитивно вплинути на рейтинг OTP Bank у разі підвищення суверенного рейтингу, Moody's відзначає:

  • Підтримку з боку материнського банку;
  • Стійку позицію серед найбільших українських банків;
  • Високі стандарти корпоративного управління та управління ризиками;
  • Високу ліквідність;
  • Досвідчену команду менеджерів.

«Водночас, ми не очікуємо зміни рейтингу BFSR АТ «ОТП Банк» у найближчому майбутньому. У довгостроковій же перспективі рейтинг BFSR, ймовірно, буде підвищений за умови, що банк буде у змозі самостійно нарощувати свій капітал, без втрати рентабельності збільшить частку ринку, наростить клієнтську базу і розширить портфель пропонованих продуктів, а також ще більше вдосконалить свої підходи у сфері управління ризиками. Однак, слід нагадати, що рейтинги українських банків можуть бути змінені тільки в разі підвищення суверенних рейтингів України», –попереджають у Moody's.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

АТ «ОТП Банк» є ядром групи фінансових компаній ОТП в Україні, до складу якої входять КУА «ОТП Капітал», «ОТП Лізинг», «ОТП Адміністратор пенсійних фондів», «ОТП Кредит» та «ОТП Факторинг Україна».

Опубліковано: 6 Вересня 2011