OTP Bank Plc. успішно пройшов загальноєвропейський банківський стрес-тест 2011

 

OTP Bank Plc. успішно пройшов загальноєвропейський стрес-тест 2011 року, який проводився Європейським управлінням з банківського нагляду (European Banking Authority, EBA) у співпраці з Управлінням фінансового нагляду Угорщини, Європейським центральним банком (European Central Bank, ECB), Європейською комісією (ЄК) і Європейською радою з системних ризиків (ESRB).

Проведені у 2011 році стрес-тести охопили 91 найбільший банк в Європі, на частку яких припадає 65% всіх банківських активів ЄС. Мета тестування полягала в оцінці загальної стійкості європейських банків до серйозних макроекономічних і фінансових потрясінь, а також рівня фінансової спроможності кожного конкретного банку в обмежувальних умовах гіпотетичних стресових подій.

Відповідно до прийнятих допущень і методології тестування, розраховувався показник достатності основного капіталу першого рівня (Core Tier 1), значення якого не повинно бути нижче 5%, і який був покликаний сприяти відновленню довіри до банків. Стійкість капіталу банків тестувалася за припущення несприятливого економічного сценарію, встановленого ECB, що охоплює дворічний період (2011-2012 рр.). Тест здійснювався шляхом аналізу звітності банків станом на грудень 2010 року. Стрес-тест не враховує майбутні бізнес-стратегії та управлінські рішення і не є прогнозом прибутків OTP Bank Plc.

За умовами загальноєвропейського стрес-тесту, всі виявлені результати і недоліки, інформація про які повинна бути відкритою для ринку, вимагають негайних корекційних дій з боку банків з метою поліпшення загальної стійкості фінансової системи.

За результатами моделювання гіпотетичного економічного стресу, консолідований коефіцієнт основного капіталу першого рівня OTP Bank Plc. може зрости до 17,2% при базовому сценарії і до 13,6% при несприятливому сценарії до 2012 року порівняно з показником 12,3% на кінець 2010 року.

Результати загальноєвропейського стрес-тесту свідчать, що OTP Bank Plc. повністю відповідає встановленим критеріям достатності основного капіталу. Банк буде і надалі забезпечувати дотримання належного рівня капіталу.

OTP Bank Plc. повністю згоден з висновками, зробленими EBA, Управлінням фінансового нагляду Угорщини та Міністерством економіки щодо стрес-тестування європейської банківської системи, і визнає результати цього тесту.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

АТ «ОТП Банк» є ядром групи фінансових компаній OTP в Україні, до складу якої входять КУА «ОТП Капітал», «ОТП Лізинг», «ОТП Адміністратор пенсійних фондів», «ОТП Кредит» та «ОТП Факторинг Україна».

Опубліковано: 19 Липня 2011