Чистий прибуток угорського OTP Bank Plc. за підсумками другого кварталу перевершила прогнози аналітиків

 

Чистий прибуток найбільшого фінансового інституту Угорщини OTP Bank Plc. за підсумками другого кварталу 2009 року становить 156,8 млн. євро (42, 21 млрд. форинтів). Даний показник перевершив очікування аналітиків, які раніше прогнозували чистий прибуток банку  в звітному періоді на рівні 138,6 млн. євро (37,3 млрд. форинтів).

За словами Фінансового директора OTP Bank Plc. Ласло Бенчика, наразі капіталізація банку та його ліквідність залишаються на найвищому рівні. Так, коефіцієнт достатності капіталу першого рівня OTP Bank Plc. наприкінці 2-го кварталу становив 12%, а консолідований коефіцієнт достатності капіталу - 15,9%. Обидва показники суттєво перевищують встановлені регулятором ліміти. Водночас співвідношення витрат і доходів банку (cost income ratio) дорівнює 41,4%, консолідований показник по OTP Group - 45,2%.

Державний ощадний і комерційний банк  OTP Bank Plc. було засновано в 1949 році. У 1995-1999 роках він пережив значні трансформації, перетворившись в універсальний роздрібний банк, чия ринкова частка в Угорщині становить 25%. Останніми роками ОТР Bank здійснив міжнародну експансію на ринки окремих країн Центральної і Східної Європи. Низка успішних придбань дозволила банку стати ключовим гравцем у цьому регіоні та сформувати потужну універсальну фінансову групу OTP Group, що наразі об’єднує банки, лізингові, факторингові компанії, пенсійні фонди тощо. OTP Bank Plc. також є стовідсотковим власником українського OTP Bank.

АТ «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc., чия ринкова частка в Угорщині становить 25% і який у цьому році відзначив 60-річчя від дня свого заснування. 

Згідно даних АУБ, станом на 1 липня 2009 року OTP Bank є 8-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів. Нині банк обслуговує  понад 300 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 207 точок продаж і 21 представництво.

Опубліковано: 19 Серпня 2009