Завершився процес централізації бухгалтерії OTP Bank

 

OTP Bank завершив процес створення централізованої бухгалтерської служби банку, метою якого є оптимізація процесів обліку і контролю господарських операцій та інвестицій банку. У результаті реалізації проекту на баланс та МФО Головного офісу були переведені 16 філій банку, які раніше мали власний баланс.

Процес централізації бухгалтерії було розпочато у січні поточного року. В ході його реалізації було вирішено низку найважливіших для банку завдань: організація централізованого бухгалтерського обліку внутрішньобанківських операцій, оптимізація процесів, пов’язаних  із закупівлею основних засобів банку, нематеріальних і матеріальних активів, а також процеси кадрового діловодства й управління персоналом. Наразі відношення витрат до доходів (cost income ratio) банку становить менше 33%, що є унікальним показником для універсального банку (у першому півріччі 2008 року - 48%). Іншими словами, банк сьогодні заробляє втричі більше, ніж витрачає на свою життєдіяльність.

«Перехід мережі філій OTP Bank на баланс Головного офісу дозволяє нам покращити централізоване управління витратами банку, суттєво скоротити витрати на утримання бухгалтерської служби, а також мінімізувати помилки, зумовлені людським фактором», - каже Лілія Лазепко, член Правління OTP Bank, яка відповідає за операційну діяльність та IT. - «Процес переходу був для нас досить складним і трудомістким, однак ми впоралися з ним у стислий термін. При цьому ми намагалися мінімізувати можливі незручності для клієнтів, пов'язані з цим процесом », - додає вона.

Успішна реалізація проекту стала можливою завдяки впровадженю на початку 2008 року інтегрованої автоматизованої системи керування підприємством SAP, яка дає змогу ефективно контролювати всі операційні процеси у режимі реального часу.

АТ «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc., чия ринкова частка в Угорщині становить 25% і який у цьому році відзначив 60-річчя від дня свого заснування. 

Згідно даних АУБ, станом на 1 липня 2009 року OTP Bank є 8-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів. Нині банк обслуговує  понад 300 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 207 точок продаж і 21 представництво.

Опубліковано: 3 Серпня 2009