Скасування мораторію НБУ на дострокове зняття банківських вкладів не вплинуло на позитивну динаміку депозитного портфеля OTP Bank

 

За результатами першого тижня, що минув після скасування заборони НБУ на дострокове зняття банківських вкладів населенням, кількість дострокових розірвань депозитних договорів в OTP Bank не перевищила аналогічні показники, зафіксовані у період дії мораторію, що красномовно свідчить про високий рівень довіри клієнтів до нашого фінансового інституту. Загалом було здійснено п’ять таких операцій на суму близько 50 тис. грн. Водночас депозитний портфель фізичних осіб у травні збільшився на більш ніж 141 млн. грн. і досяг 2,4 млрд. грн. Наразі половину усіх вкладів розміщено у доларах США, інші 50% рівномірно розподіляються між євро та національною валютою. Переважна більшість (83%) строкових депозитів оформлена на термін від 30 до 90 днів. 

У період дії мораторію OTP Bank своєчасно виконував усі свої зобов’язання за депозитними договорами, термін яких сплинув, достроково повертав клієнтам гроші зі строкових вкладів у форс-мажорних обставинах (наприклад, у тих випадках, коли вкладник втрачав роботу, що слугувала єдиним джерелом доходу родини, або кошти були потрібні на лікування, весілля, похорон, оплату навчання), не встановлював (і не встановлює) ліміти на видачу готівки. Крім того, банк  на першу вимогу клієнта виплачував кошти по ощадних вкладах, режим яких дозволяє знімати/поповнювати вклад у будь-який робочий день.

Після скасування мораторію OTP Bank одним з перших почав за бажанням клієнтів достроково розривати депозитні договори. При достроковому розірванні депозиту, сума якого не перевищує 10 тис. грн., банку одразу ж повертає вкладнику його гроші, в інших випадках - протягом двох робочих днів. 

Нагадаємо, що за співвідношенням розміру капіталу до депозитного портфеля фізичних осіб OTP Bank посідає перше місце серед двадцяти найбільших банків країни. Наразі даний показник дорівнює 1.379. Таким чином, власний капітал банку перевищує всі вклади фізичних осіб, що дозволяє банку в разі одночасного звернення клієнтів за своїми вкладами оперативно повернути їм усі кошти.

ЗАТ «ОТП Банк» – універсальний банк, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він має стійку репутацію надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам продукти найвищої якості.

Згідно даних АУБ, станом на 1 квітня 2009 року OTP Bank є 7-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів. Нині банк обслуговує  понад 300 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 207 точок продаж і 21 представництво.

Опубліковано: 27 Травня 2009