Результати діяльності ЗАТ «ОТП Банк» за 1-й квартал 2009 року

 

ЗАТ «ОТП Банк» у 1-му кварталі 2009 року зберіг позитивну динаміку отримання доходів. Таким чином, чистий процентний дохід банка зріс на 35% порівняно з попереднім кварталом та досяг 664 млн. грн.  Дохід від операційної діяльності збільшився на 17% і перевищив 1,2 млрд. грн. При цьому адміністративні та інші операційні витрати скоротилися на 8% і становлять 217,4 млн. грн.

Загальні активи банка у звітному періоді скоротилися на 8% до 31 млрд. грн. Кредитний портфель банка зменшився на 4% до 30,3 млрд. грн., в тому числі обсяг кредитів, наданих юридичним особам, зменшився на 5% до 13,8 млрд. грн., фізичним особам - на 3% до 16,5 млрд. грн.

Відповідно на 8% скоротилися загальні зобов’язання банку – до 26,2 млрд. грн. В тому числі кошти клієнтів юридичних осіб зменшилися на 16% до 5,1 млрд. грн., фізичних осіб – на 15% до 3,6 млрд. грн.

«Скорочення показників діяльності банка є природнім в нинішніх умовах» - зазначає голова Правління банка Дмитро Зінков. «Тактична діяльність банка зараз спрямована на те,щоб зберегти ліквідність, забезпечити своєчасне виконання всіх зобов’язань, грамотно керувати ризиками та знаходити компроміси з клієнтами,щоб допомогти їм «вижити» та зберегти позитивну кредитну історію» - підкреслює Дмитро Зінков.

Фінансовий результат банка за 1-й квартал 2009 року є від'ємним (-211,7 млн. грн.) Основною причиною, що вплинула на результат кваратлу, стала значна сума сформованих резервів* на покритття кредитних ризиків і витрат, яка становила 738,4 млн. грн. Таким чином, об'єм сформованих резервів дозволяє банку бути готовим до непрогнозованих кризових проявів, зберегти в будь-якій ситуації необхідну ліквідність та фінансову стабільність.

ЗАТ «ОТП Банк» – універсальний банк, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він має стійку репутацію надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам продукти найвищої якості.

Згідно даних АУБ, станом на 1 березня 2009 року OTP Bank є 7-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів. Нині банк обслуговує  понад 290 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 207 точок продаж і 21 представництво.

* Резерв - це кошти, які акумулюються банком для покриття можливих втрат за активними операціями, валютних, відсоткових та інших ризиків банків.

Опубліковано: 29 Квітня 2009