Рівень капіталізації угорського OTP Bank Nyrt. перевищує середній європейський показник

 

На думку експертів інвестиційного банку Японії Nomura, наразі найбільший фінансовий інститут Угорщини OTP Bank Nyrt. не потребує додаткового вливання капіталу. У дослідженні компанії (Nomura Equity Research) зазначається, що результати діяльності банку за 4-й квартал 2008 року свідчать про його високу капіталізацію на консолідованому рівні та відсутність серйозних проблем із ліквідністю. Послаблення угорського форинту наприкінці минулого року мало зовсім незначний вплив на капітал банку. Однією з основних причин цього, вважають експерти, є той факт, що субординовані зобов’язання OTP Bank Nyrt. прив’язані до євро. Аналітики вказують на декілька можливостей для подальшого нарощування капіталу банку без випуску нових акцій і прогнозують його прибуток у 2009 році на рівні 143 млрд. угорських форинтів. При цьому вони не заперечують імовірність того, що даний показник може навіть перевищити 150 млрд. форинтів (саме цю суму називає керівництво OTP Bank Nyrt.). На обсяг прибутку впливатиме динаміка росту ризикованих активів.

Водночас експерти ING Wholesale Banking (підрозділ ING Group, що надає послуги крупним корпоративним клієнтам) вважають, що завдяки продажу страхових активів OTP Bank Nyrt. суттєво покращив свої позиції за розміром власного капіталу. Якщо банк не буде купувати нові активи, то індекс достатності його капіталу (Capital adequacy ratio - відношення власних коштів до активів, зважених з урахуванням ризику) залишиться високим й у поточному році, прогнозують аналітики компанії.  На думку керівників OTP Bank Nyrt., цей показник становитиме 15,3% при нормативному значенні 8%, а коефіцієнт достатності власних коштів (Tier1 - індикатор фінансової міцності) - 11,2%, що суттєво перевищує середній європейський рівень. Група OTP здатна виконувати всі свої фінансові зобов’язання без залучення зовнішніх ресурсів, оскільки завдяки своєчасним  крокам з формування «подушок ліквідності» її резервний запас ліквідності досягає понад 1,3 млрд. євро. Це дозволяє накопичувати ліквідність у активі балансу, підкреслюють керівники банку. Співвідношення витрат і доходів прогнозується у межах менш ніж 50%.

Державний ощадний і комерційний банк  OTP Bank Nyrt. було засновано в 1949 році. У 1995-1999 роках він пережив значні трансформації, перетворившись в універсальний роздрібний банк, 100% акцій якого знаходяться у вільному обігу на Будапештській фондовій біржі. Його глобальні депозитарні розписки (GDR) котуються також на фондових біржах Люксембургу та Лондону. Наразі власниками понад 70% акцій банку виступають іноземні інституційні інвестори. Останніми роками ОТР Bank здійснив міжнародну експансію на ринки окремих країн Центральної і Східної Європи. Низка успішних придбань дозволила банку стати ключовим гравцем у цьому регіоні та сформувати потужну універсальну фінансову групу OTP Group, що наразі об’єднує банки, лізингові, факторингові компанії, пенсійні фонди тощо. OTP Bank Nyrt. також є стовідсотковим власником українського OTP Bank.

ЗАТ «ОТП Банк» – універсальний банк, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу (з річним обсягом продаж до 30 млн. грн.). На українському ринку він має стійку репутацію інноваційної структури, що пропонує споживачам продукти найвищої якості.

Згідно даних АУБ, станом на 1 січня 2009 року OTP Bank є 7-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів і обсягами кредитного портфеля. Нині банк обслуговує  понад 270 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 24 філії, 180 відділень і 22 представництва.

Опубліковано: 27 Лютого 2009