За підтримки OTP Bank у Києві відкрилися дві вуличні скульптурні композиції, створені вітчизняними митцями у рамках проекту «Сучасне мистецтво у публічному просторі»

 

Відбулася урочиста церемонія відкриття на Алеї Малевича (територія зеленої зони вулиці Володимиро-Либідської) двох об’єктів вуличної скульптури, створених українськими художниками Віктором Сидоренком і Жанною КадировоюВ  у рамках проекту В«Сучасне мистецтво у публічному просторіВ». У заході взяли участь директор арт-фундації «ЕЙДОС» Катрін Зінгер, голова Правління OTP Bank Дмитро Зінков, начальник Головного управління культури і мистецтв виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Світлана Зоріна, голова Голосіївської районної державної адміністрації Сергій Садовой, радник міського голови з питань координації засобів масової інформації Казбек Бектурсунов, директор арт-проектів Київського Медіа Холдингу Аліса Ложкіна, представники вітчизняних ЗМІ та інші.

Ініційований арт-фундацією «ЕЙДОС» проект «Сучасне мистецтво у публічному просторі» реалізується завдяки спонсорській підтримці ОТР Bank і за сприяння Головного управління культури і мистецтв виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). У рамках проекту заплановано встановлення низки об’єктів, перші з яких знайшли своє місце на Алеї Казимира Малевича. Художники, які беруть участь у проекті, представляють два покоління сучасного мистецтва України. Вулична скульптура «Лавки-графіки» художниці молодого покоління Жанни Кадирової виконана в формі графіків показників економічного росту. Скульптурні об’єкти набувають утилітарного виміру та призначені бути місцем для відпочинку та спілкування жителів міста. Проект «Деперсоналізація» Віктора Сидоренка, учасника 50-го Венеціанського бієнале, звертається до однієї з найактуальніших проблем сьогоднішнього світу – проблеми ідентифікації. Діалог завжди приводить до толерантності, він здатний формувати громадянське демократичне суспільство – це те, з чого починається побудова держави. Проект «Деперсоналізація» відображає характер нового покоління, яке створюватиме справжню демократичну європейську країну.
В 
У своєму виступі директор арт-фундації «ЕЙДОС» Катрін Зінгер акцентувала увагу присутніх на важливості підтримки подібних проектів. «Фонд «ЕЙДОС» взяв на себе задачу сприяти розвитку сучасного мистецтва в Україні. Ми переконані, що в місті Києві сучасне мистецтво заслуговує посідати достойне місце, і не лише в галереях і музеях, але й на вулицях столиці, де воно доступне для всіх. Ми дуже задоволені, що OTP Bank поділяє наше бачення й активно допомагає в реалізації цього проекту. Завдяки проекту місто отримує нові об’єкти сучасного мистецтва, а художники – рідкісну можливість реалізувати свої ідеї у публічному просторі. Ми дуже сподіваємось, що проект знайде своє продовження», - зазначила пані Зінгер.

На переконання голови Правління OTP Bank Дмитро Зінкова, рівень розвитку держави визначається не тільки соціально-економічними і політичними факторами, але й також духовним та інтелектуальним надбанням нації. «OTP Bank позиціонує себе як соціально орієнтований банк, що сповідує фундаментальні морально-етичні норми та цінності, відчуває свою високу відповідальність перед суспільством. Ми завжди із задоволенням беремо участь у різноманітних просвітницьких і мистецьких акціях, що акумулюють передові креативні гіпотези й демонструють найкращі витвори яскравих представників сучасної арт-сцени. Підтримуючи розвиток вітчизняного мистецтва, ми тим самим інвестуємо у майбутнє нашої країни, сприяємо її подальшій інтеграції до світового культурного простору», - наголосив Дмитро Зінков.

ЗАТ «ОТП Банк» – універсальний банк, що надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він має стійку репутацію інноваційної структури, що постійно нарощує обсяги бізнесу і пропонує споживачам продукти найвищої якості.

Згідно даних АУБ, станом на 1 червня 2008 року OTP Bank є 7-м найбільшим вітчизняним банком за розмірами активів і кредитного портфелю. Нині банк обслуговуєВ  понад 230 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 24 філії, 114 відділень і 37 представництв.

Опубліковано: 10 Липня 2008