Голова наглядової ради ОТП Банку Іштван Хамец: «Ми хочемо зберегти й розвивати бізнес, який створили в цій країні»

 

В ексклюзивному інтерв‘ю виданню «Форбс Україна» Голова наглядової ради ОТП Банку Іштван Хамец розповів про угорський досвід монетарних реформ, умови, в яких доводиться працювати українському банківському регулятору, майбутнє українських банків і плани східноєвропейської фінансової групи OTP Group щодо України.

Пан Хамец, який до початку своєї роботи в ОТП Групі обіймав посаду Директора з економічної та монетарної політики в Центральному банку Угорщини і, отже, володіє значним досвідом і експертизою у справі фінансового і банківського управління, говорячи про нинішню банківську кризу в Україні, відзначив: «Політика НБУ щодо очищення системи від банків-зомбі є сміливою і правильною, але ця політика має реалізовуватися систематично – в іншому разі вона виявиться марною».

Свого часу Угорщина пройшла складні процеси перебудови кредитно-фінансової та монетарної політики. Пан Хамец, який був одним із провідників цих реформ, переконаний, що нинішні заходи НБУ є тимчасовою політикою для підтримки певної стабільності в умовах, поки неможливо знайти рішення для глибших проблем. Перед НБУ поставили занадто багато цілей і дали занадто мало реальних інструментів. А загалом, на думку пана Хамеца, центральний банк має нести відповідальність лише за грошово-кредитну політику та регуляторні функції, що належать до його компетенції, а не відповідати за чисто політичні питання.

Відповідаючи на питання, як акціонери ОТП Банку сприймають збиткову роботу українського банку у 2014 році та подальші збитки у 2015-му, голова наглядової ради акцентував: «Ніхто не може радіти збиткам. Але акціонерам абсолютно зрозуміло, що це не вина нинішнього керівництва банку. Ми ніколи не планували й не збираємося йти з українського ринку. Ми хочемо зберегти й розвивати бізнес, який створили в цій країні. За нинішньої стратегії ми можемо зберегти достатність капіталу банку (а капіталізація є одним із головних завдань перед українськими банками і їхніми акціонерами зараз), за умови відсутності несумлінного політичного втручання або подальшої ескалації військового конфлікту».

З повною версією інтерв’ю для «Форбс Україна» можна ознайомитися на сайті видання або на сайті ОТП Банку.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

В Україні АТ «ОТП Банк» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «ОТП Факторинг Україна», ТОВ «КУА «ОТП Капітал»», ТОВ «ОТП Лізинг» та ТОВ «ОТП Кредит».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах Facebook, Vkontakte, Twitter та на каналі YouTube.

Опубліковано: 16 Червня 2015