OTP Group вдалося значно збільшити прибуток за підсумками першого кварталу 2016 року

 

За підсумками роботи OTP Group у першому кварталі 2016 року міжнародній фінансовій групі вдалося зафіксувати скоригований прибуток в розмірі 47,6 млрд форинтів і продемонструвати значне поліпшення результату як в квартальному, так і в річному обчисленні. Скоригований прибуток до оподаткування склав майже 64 млрд форинтів, що представляє собою приріст на 109% в річному і 167% в квартальному обчисленні. Такий результат був досягнутий, головним чином, завдяки оптимізації витрат на покриття ризиків.

Внесок дочірніх компаній у загальний результат Групи в першому кварталі 2016 року відчутно перерозподілився завдяки показникам українського і російського банків. Скоригований чистий прибуток материнського банку Групи OTP Bank Plc. склав 28,9 млрд форинтів, дочірнього банку OTP в Болгарії - 13,8 млрд форинтів, в той час як чистий прибуток російського дочірнього банку склав 2,6 млрд форинтів, а українського - 0,9 млрд форинтів. Решта дочірніх компаній Центрально та Східноєвропейського регіону також вели прибуткову діяльність в першому кварталі 2016 року, забезпечивши чистий прибуток в 2 млрд форинтів. Лише російський онлайн-банк Touch Bank зафіксував негативний результат в розмірі 1 млрд форинтів за підсумками першого кварталу 2016 року.

У першому кварталі 2016 року тренд зниження загального кредитного портфеля OTP Group, скоригованого з урахуванням коливань валютних курсів, протягом останніх двох кварталів, змінився 2% зростанням. Даний показник відображає 2% зростання споживчих кредитів і зниження іпотечних кредитів на ту ж величину, а також істотний приріст великого корпоративного портфеля (+ 8%) і кредитного портфеля МСБ (+ 2% в квартальному обчисленні).

Депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, продемонстрував 4% збільшення в річному обчисленні, скоротившись на 1% в квартальному. При цьому обсяги депозитного портфеля материнського банку в Угорщині і болгарського DSK Bank залишалися незмінними в квартальному численні, а скорочення портфелів зафіксували російський, український і румунський дочірні банки - на 10%, 3% і 2% відповідно.

У першому кварталі 2016 року Група зберегла стійкі позиції ліквідності і капіталізації. До кінця березня консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня OTP Group відповідно до МСФЗ (Common Equity Tier 1) склав 13,2%. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. на кінець 1-го кварталу 2016 року склав 22,4%.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектора України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

В Україні АТ «ОТП Банк» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «ОТП Факторинг Україна», ТОВ «КУА «ОТП Капітал»» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах Facebook, Vkontakte, Twitter та на каналі YouTube.

Опубліковано: 17 Травня 2016