Думка місяця

 

Дмитро ЗІНКОВ,
голова правління ОТП Банку

— За підсумками перших трьох тижнів травня чистий приплив коштів населення до банків сягнув майже 2 млрд грн (у квітні цей показник був на рівні 1,1 млрд грн). Сума коштів на поточних рахунках юросіб скоротилася, оскільки через відсутність нових кредитів у багатьох компаній зменшуються оборотні кошти, а підприємства малого й середнього бізнесу пішли в тінь. При цьому сума коштів на депозитах юросіб залишилася без змін.

Така статистика дозволяє нам говорити про поступове відновлення довіри до банківської системи, як з боку населення, так і з боку компаній. Немаловажну роль у позитивній динаміці на депозитному ринку відіграла стабілізація курсу національної валюти. При цьому проясняється ситуація із проблемними банками: великі неплатоспроможні установи будуть рекапіталізовані за рахунок коштів держави, можливо, на деякі фінустанови вдасться знайти покупців. Крім того, багато закордонних банків показали готовність підтримати свої дочірні структури в Україні.

Однак про закінчення кризи на банківському ринку поки що говорити зарано. Якщо ситуація залишатиметься стабільною ще два-три місяці, почнеться відновлення банківської галузі. Тоді фінустанови відновлять кредитування в першу чергу реального сектору. А для цього банківська система має бути забезпечена ресурсами принаймні на рік, тоді як зараз населення відкриває депозитні рахунки лише на один-два місяці.