Інформація щодо розміру ставки UIRD

 

Шановні Клієнти,

звертаємо Вашу увагу, що з 01 вересня 2011 р. застосовується нова база для формування плаваючої процентної ставки. Відтепер плаваюча ставка складається із плаваючої частини – індексу UIRD (Ukrainian Index of Retail Deposit Rates) та фіксованої маржі, розмір якої визначається Банком в момент укладання Кредитного договору.

Розмір відсоткової ставки, порядок розрахунку процентів та зміни розміру відсоткової ставки фіксується в кредитному договорі, що укладається між позичальником та АТ "ОТП Банк". Протягом дії кредитного договору UIRD підлягає корегуванню щоразу після перебігу кожного 12 (дванадцятого) календарного місяця, починаючи з дати укладання Кредитного договору, при цьому, протягом першого року дії кредитного договору, UIRD підлягає коригування після перебігу 11 (одинадцятого) календарного місяця строку дії Кредитного договору.

ДЕТАЛЬНО ПРО UIRD:

Що таке індекс UIRD?

UIRD (Ukrainian Index of Retail Deposit Rates) – український індекс ставок за депозитами фізичних осіб - індикативна ставка, що розраховується о 15:00 за Київським часом кожного Банківського дня в системі Thomson Reuters на основі номінальних ставок по строкових депозитах фізичних осіб у гривні на строк в 12 місяців, з виплатою процентів після закінчення строку дії депозитного договору, що діють в 20 найбільших українських банках за розміром депозитного портфелю фізичних осіб.

Де знайти список 20 найбільших українських банках за розміром депозитного портфелю фізичних осіб, що формують значення UIRD?

Список банків, які оголошують ставки формується на підставі даних про портфель депозитів фізичних осіб, що публікуються на сайті Національного Банку України щоквартально. Список банків, які беруть участь у формуванні UIRD, переглядається не рідше 2 разів на рік, при цьому жодних обмежень на повторне включення банку до вказаного списку не встановлюється. Зі списком  банків-учасників, що формують індекс можна ознайомитись на сайті НБУ.

Що це за система Thomson Reuters?

Компанія Thomson Reuters* розраховує індикативну ставку «Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб» (Ukrainian Index of Retail Deposit Rates, або UIRD) за методикою, розробленою спільно з Національним Банком України, на основі номінальних ставок ринку депозитів фізичних осіб, які оголошуються 20 провідними учасниками українського ринку банківських депозитів фізичних осіб.

* Компанія Thomson Reuters з 1986 року розраховує та оприлюднює фіксінг Лондонських міжбанківських ставок LIBOR. Діяльність, спрямовану на розвиток фінансового ринку України, Thomson Reuters здійснює з 1995 року. На сьогодні Thomson Reuters розраховує чи/та оприлюднює понад 250 подібних фіксингів, зокрема таких: EONIA, EURIBOR, MOWIBOR, KIEVPRIME, MOSPRIME, EMTA UAH FIX та інших.

Як часто Банк переглядає плаваючу процентну ставку (і, відповідно індекс UIRD)?

Значення UIRD фіксується Банком щомісяця на рівні, що діє в системі Thomson Reuters в передостанній робочий день календарного місяця, що передує даті коригування процентної ставки. Вказаний розмір UIRD використовується для нових кредитів та з метою встановлення Плаваючої процентної ставки для діючих кредитних договорів за якими сплив 11/12 місячний період строку дії попереднього значення UIRD.

Як буде формуватись плаваюча процентна ставка для клієнтів,  які отримали кредит до 01/09/2011?

Для клієнтів, які отримали кредит до 01/09/2011 ставка буде формуватись як FIDR + фіксована маржа.

Чи буде Банк щодня змінювати значення UIRD за наданими кредитами?

За наданими кредитами ставка UIRD переглядається (змінюється) кожні 12 місяців строку дії кредитного договору, при цьому протягом першого року дії кредитного договору ставка UIRD переглядається (змінюється) після спливу 11 календарних місяців.

А якщо у мене в Кредитному договорі прописана ставка FIDR, а я хочу змінити на UIRD, як це можна зробити?

Вам потрібно звернутись до менеджера банку і оформити заяву на Кредитний комітет.

Де можна перевірити індекс, який встановлює НБУ?

На офіційному сайті НБУ.

Національний Банк України щоденно розкриває у вільному доступі дані про значення UIRD, а також про зміни у складі банків-учасників на сторінках НБУ в мережі Інтернет та засобах масової інформації на свій розсуд.