Види шахрайства з картками

 
New page

Види шахрайства з банкоматами


Розрізняють два основних види шахрайства з банкоматами:

Cкіммінг – несанкціонована установка пристроїв на банкомат з метою отримання даних з магнітної смуги платіжної картки (встановлюється зчитувач на картрідер) та ПІН-коду до неї (за допомогою відеокамери або накладної клавіатури).

Щоб уберегтися від шахраїв, надавайте перевагу банкоматам, які знаходяться на території, що охороняється. Також звертайте увагу на зовнішній вигляд картридера і клавіатури, спробуйте підколупнути їх пальцем, як правило, пристрої шахраїв легко зсуваються з місця. Для зняття готівки краще використовувати картку з чіпом, дані з чіпа набагато складніше підробити, і шахраї не витрачають на це час.

Cash trapping (захоплення грошей) – відносно новий вид шахрайства, який швидко поширюється. Його суть полягає в наступному: шахрай встановлює спеціальну планку на щілину для видачі грошей, тим самим перешкоджаючи їх видачі. Внутрішня сторона даної планки змазана клеєм або ж на неї нанесений двосторонній скотч для приклеювання виданих купюр. Зовнішня сторона планки імітує колір і метал банкомату, щоб держатель картки нічого не запідозрив. Власник картки, здійснюючи операцію зі зняття готівки з банкомату, не отримує її, думаючи, що це технічний збій, і відходить від банкомату. Далі до банкомату підходить шахрай, знімає планку і, діставши гроші, приклеєні до неї, знову встановлює на місце.

Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, необхідно не відходячи від банкомата, зателефонувати до довідкового центру банка і перевірити успішність операції. Також планку можна спробувати зняти самостійно і забрати свої гроші.


Види шахрайства при оплаті в магазинах

Найбільш поширений вид шахрайства при оплаті в магазинах – банальне переписування реквізитів картки (номер картки, термін дії, CVV-2) для подальшого проведення шахрайських операцій в мережі Інтернет.

У магазинах також може використовуватися скімінг, коли касир, отримавши вашу картку, проводить її через скіммер, а ПІН (при необхідності) записує штатна камера магазину. Також, якщо магазин зберігає дані карт (що заборонено нормативними документами платіжних систем), ці дані потенційно можуть стати предметом атаки хакерів.

Розраховуючись карткою, намагайтеся не упускати її з поля зору. По можливості використовуйте технології безконтактної оплати PayPass або PayWave, тоді вам не доведеться нікому передавати вашу картку.


Шахрайство в Інтернеті: його види, як відбувається?

Для проведення операції в мережі Інтернет досить наступних даних: номер картки, термін дії, CVV-2 код. Всі ці дані знаходяться на платіжній картці, тому їх можна дістати просто переписавши їх.

Для запобігання таких випадків при оплаті картка повинна бути весь час на виду.

Також, дані платіжної картки можуть стати доступні шахраям в разі зараження вашого персонально комп'ютера, телефону або ін. пристрою, з якого ви робите оплату, вірусом. Вірус копіює всі дані в момент введення реквізитів. Ці дані пересилаються шахраєві, який використовує їх у своїх цілях. Для захисту від вірусів слід встановити на своєму пристрої актуальне антивірусне ПЗ і фаєрвол, своєчасно оновлюючи його.

Оплату слід проводити тільки на тих веб-сайтах, які також захищені від зовнішніх загроз. Сторінка для оплати повинна мати захищене з'єднання, тобто адреса повинна починатися з https. Ніколи не розраховуйтесь карткою на підозрілих сайтах і не вводьте дані карти, якщо сайт обіцяє вам грошовий приз. Це ще один виверт шахраїв. Найкраще завести для інтернет платежів окрему картку і встановити на неї мінімальний ліміт на проведення операцій.


Соціальна інженерія

На сьогоднішній день шахраї дуже активно використовують такий простий спосіб отримання даних по картці, як прямий дзвінок клієнту. Даний метод особливо популярний при купівлі або продажу лотів на онлайн-аукціонах.

Шахраї, представляючись співробітниками банку, правоохоронних органів, органів опіки, НБУ або навіть СБУ, входять до вас в довіру або використовують психологічний тиск, і в результаті випитують реквізити картки і ваші персональні дані. Причини того можуть бути абсолютно різними, наприклад, вам можуть сказати, що створюється єдиний реєстр всіх банківських карт, що є підозра, що операції по картці пов'язані з шахрайством, або ваша картка потрапила в список карток на анулювання. Шахраї також можуть змусити вас провести операцію з переказу коштів зі своєї картки на їхній рахунок, розповідаючи, що це необхідно для верифікації вашої картки і зняття всіх підозр. Спеціально для вас ми записали кілька аудіороликів, прослухавши які, ви можете дізнатися як діють шахраї.

Ніколи не називайте в телефонному режимі термін дії картки, CVV-2 код або PIN-код і не диктуйте нікому коди з СМС повідомлень.


Шахрайство з вкраденими або загубленими картками

Для запобігання випадків шахрайського використання вкрадених або загублених платіжних карток, слід зберігати окремо від картки ПІН-код, а також негайно інформувати банк про випадок втрати / крадіжки картки для подальшого її блокування.

Ефективним методом контролю коштів на картці є підключення послуги СМС-інформування по кожній операції і послуги 3D Secure для безпечних інтернет-платежів.

Зі свого боку ОТП Банк намагається максимально захистити своїх клієнтів від дій шахраїв, саме з цією метою впроваджено додаткові заходи безпеки. Ми розуміємо, що деякі з них можуть здатися вам незручними. Ми дуже сподіваємося на ваше розуміння в тих випадках, коли в цілях безпеки ми просимо вас звернутися до інформаційного центру або просимо уточнити додаткову інформацію по вашій картці. Адже комусь такі заходи безпеки дозволяють не стати жертвами шахрайства.

Якщо картку було викрадено або загублено, терміново телефонуйте

Підтримка клієнтів-держателів платіжних карток OTP Bank:

  • Тел. (044) 490 05 26, (044) 290 92 36 (цілодобово);
  • Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide, тел. +1-636-722-7111 (цілодобово);
  • Глобальна служба підтримки держателів карток міжнародної платіжної системи Visa International, тел. +1 (0) 410-581-99-94 (цілодобово). Поза межами США не набирайте (0). У межах США не набирайте +1.


Перевірка залишку на картковому рахунку в автоматичному режимі


Шановний клієнте!

Ви маєте можливість отримувати інформацію щодо залишку на Вашому картковому рахунку в автоматичному режимі. Послуга надається цілодобово, безкоштовно та не потребує з’єднання з оператором Довідкового центру.

Скористатись послугою дуже просто. Вам необхідно зателефонувати до Довідкового центру Банку за номерами телефонів 044 490 05 26 (міський номер для м. Києва). Далі, дотримуючись голосових підказок, натиснути кнопку «1» на Вашому телефоні, набрати всі 16 цифр номеру вашої картки (4 блоки по 4 цифри на лицьовій стороні картки) і прослухати інформацію стосовно балансу Вашої платіжної картки.