UA
Поточний рахунок чи гроші на депозиті: що вигідніше?

З початком широкомасштабної агресії українські банки – зокрема і ОТП Банк – продемонстрували стійкість і надійність. ОТП Банк не припиняв здійснення платежів та роботу відділень, навіть у близьких до фронту регіонах. Під час блекаутів він долучився до об’єднаної банківської мережі Power banking та посилив 47 чергових відділень альтернативними засобами живлення і зв’язку. За підсумками 2022 року ОТП Банк отримав від компанії Mastercard Відзнаку Стійкості – за незламність, відповідальність та готовність підтримувати інших.

Тож наразі навіть в умовах гострих ризиків і воєнного стану українці намагаються зберігати кошти у межах банківської системи України, у т.ч. в ОТП Банку – на картках, поточних чи депозитних рахунках. Але ж який варіант слід обрати, якщо є намір надійно зберегти гроші і отримати при цьому дохід?

Якщо говорити про вигідність, то варто обирати саме депозит – адже цей банківський продукт було розроблено спеціально для збереження і накопичення грошей. Більше того, в умовах війни банківські депозити – це важливий ресурс для економіки країни, що допомагає утримувати фінансовий фронт.

В умовах війни та скорочення доходів питання додаткових джерел надходження коштів стоїть досить гостро. Тому ОТП Банк підвищив ставки за депозитами, і клієнти можуть отримувати підвищені відсотки. Зокрема, найвищу ставку встановлено на депозити для пенсіонерів – для власників пенсійної картки Visa «Особлива» чи «Соціальна». Таким клієнтам пропонується депозит «Абсолютна перевага» зі ставкою 12,75% річних у гривні.

Умови вкладу найбільш лояльні: мінімальна сума для розміщення – від 2 тис. грн.

Також підвищені ставки – до 12,5% річних у гривні – пропонуються преміальним клієнтам, які можуть оформити вклад «Преміальний».

Це важливо для клієнтів, які планують зберегти певну суму для важливої покупки чи розрахунків у майбутньому. Цілком зрозуміло, що за умов війни планувати на довгий період складно, тож клієнти ОТП Банку можуть обрати депозит «Строковий» із відсотковою ставкою до 12% річних у гривні, і самостійно встановити термін розміщення. Протягом вказаного періоду гроші буде надійно збережно, а нараховані відсотки по депозиту стануть додатковим прибутком. Що більшим є термін вкладу, тим більшою є ставка, і тим більше вдасться заробити. А от самі відсотки можна щомісяця отримувати на картку – це вигідно, якщо клієнтові постійно необхідні додаткові гроші. Відсотки можна капіталізувати, тобто збільшувати суму вкладу, на яку нараховуються відсотки. А можна просто отримати у кінці строку депозиту.

В умовах війни і підвищених загроз питання фізичного збереження готівки надзвичайно важливе. Особливо це актуально для прифронтових регіонів, де існує небезпека знищення майна. Утім, і в інших, відносно спокійних регіонах збереження великих сум вдома також не є доречним, тоді як банк може гарантувати безпеку для накопичень клієнтів.

Що робити клієнтам, які хочуть зберегти гроші надійно, але бажають мати доступ до них у будь-який момент? Радимо скористатися «Ощадним» банківським вкладом. Знімати з нього кошти і поповнювати його можна без обмежень, а нараховані відсотки допоможуть клієнтові також отримати додаткові гроші.

«Який би варіант ви не обрали, пам’ятайте, що ваші вклади будуть надійно збережені у європейській фінансовій установі, яка з 1999 року є членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України. Нам довіряють свої заощадження більше ніж 300 000 клієнтів, а 80% повторно розміщують депозити в ОТП Банку», – зазначив керівник проєктів управління продажів роздрібного бізнесу ОТП Банку Максим Гончарук.