UA
Кілька депозитів в одному банку: коли це вигідно

За останні півроку законодавство України у банківському секторі зазнало суттєвих змін, звісно у зв’язку з початком повномасштабної війни з рф, – аби допомогти і суспільству, і бізнесу пристосуватися до умов воєнного часу та захистити економіку у цілому. Зокрема, у дію вступив закон, згідно з яким протягом дії воєнного стану та три місяці після його завершення держава гарантує повернення 100% суми банківських вкладів фізичних осіб разом із нарахованими процентами.

Це був важливий крок до захисту інтересів вкладників, для яких банки інколи ставали єдиним місцем надійного збереження коштів, своєрідними сейфами, де можна було захистити власні заощадження під час військових дій. Незабаром, на тлі воєнних витрат держави та розгортання інфляції, почалося підвищення процентних ставок, у т.ч. за банківськими вкладами, які стали не тільки більш захищеними, а й вигіднішими. 

Нині діапазон процентних ставок за вкладами сильно варіює і залежить від виду вкладу, його строку, валюти, фінансового стану кожного банку.

Утім, аби обрати найкращий варіант, слід розуміти, що таке депозит і як він працює. Банківський вклад або депозит простими словами – це кошти, які вкладник передає банку для безпечного зберігання та отримання пасивного доходу, за умови, що на розміщену суму банк нараховує відсотки. Такий вклад можна робити у гривні або іноземній валюті, розміщувати безстроково – на ощадному рахунку, та на визначений строк – на строковому депозиті: на місяць, 3 місяці, півроку, рік тощо. Після  закінчення терміну клієнт може забрати розміщені кошти разом із накопиченими відсотками (якщо виплата відбувається наприкінці терміну чи було поступове приєднання до суми вкладу – капіталізація процентів) або отримувати проценти щомісяця на картковий або поточний рахунок. Також клієнт може розмістити строковий депозит з автоматичною пролонгацією його на новий термін, якщо банк пропонує таку можливість.

Чи можна відкрити кілька вкладів в одному банку?

Зазвичай обмежень, аби розмістити кілька вкладів в одному банку не існує, ані з боку банків, ані з боку законодавства. Більше того, умови різних вкладів настілки суттєво відрізняються, що їх комбінації можуть бути вигідними й зручними з урахуванням поточних обставин та цілей вкладника. Клієнт може мати на меті надійно зберігати гроші і при цьому залишати до них доступ, за можливості поповнювати вклад і за потреби забирати потрібну суму. Саме під такі запити клієнтів ОТП Банк пропонує ощадний вклад «Доступні гроші» з мінімальною сумою поповнення 100 грн через відділення, або на будь-яку суму через інтернет-банкінг «ОТП Смарт», своєрідний гаманець, утім з меншою доходністю на залишок коштів, ніж за строковими депозитами. Якщо ж йдеться про прагнення зберігати валютні заощадження, можна скористатися варіантом «Зручні гроші+», де можна розміщувати кошти в доларах і євро.

Водночас, той же клієнт може не тільки мати «доходний гаманець» у банку, а й заробляти на сумі коштів, яка точно не знадобиться завтра. Для цього треба знати, які депозити мають більшу доходність. В ОТП Банку ставка за депозитами з виплатою процентів у кінці строку буде більшою, ніж за депозитами з щомісячною сплатою. Також на розмір ставки впливає термін депозиту. Зокрема, якщо клієнт розміщує Строковий банківський вклад в ОТП Банку, він може обрати термін від 30 днів до двох років, а також різні варіанти виплати процентів. Крім того, слід знати, що при розміщенні коштів через додаток OTP Smart на цьому депозиті річна ставка становитиме до 12% у гривні, тобто вище, ніж при відкритті його у відділенні.

Депозити на дітей, преміальні та для держателів пенсійних і соціальних карток

Комбо з депозитів також може бути цікавим для клієнтів, які мають дітей, адже окремий вклад можна відкрити для потреб родини, а окремий чекатиме на дитину до настання повноліття.

Що таке депозити для дітей – це строковий банківський вклад, який дитина отримає на 18-річчя як стартову суму чи подарунок від рідних. В ОТП Банку такий депозит має право відкрити хтось із батьків чи опікунів, в доларах США або євро зі щорічною виплатою процентів.

Часто такі депозити відкривають саме клієнти з пакетами Premium і Private banking ОТП Банку, яким важливе сімейне обслуговування. З-поміж усіх різновидів банківських вкладів вони найчастіше обирають депозит «Преміальний», за яким можна отримати одну з найвищих в ОТП Банку процентних ставок — до 12,5% річних

Також одна із кращих депозитних пропозицій в ОТП Банку наразі доступна для клієнтів, які отримують або подали документи на отримання пенсії чи грошової допомоги на рахунок, відкритий за продуктом пенсійна картка VISA «Особлива» або картка «Соціальна» в ОТП Банку. При тому, що на такі картки нараховується до 5% річних на залишок коштів, а отримання готівки є необмеженим, ці клієнти мають змогу оформити строковий депозит «Абсолютна перевага» на 3 або 6 місяців з мінімальною сумою вкладу від 2000 грн за ставкою до 12,75% річних у гривні.

Тож як зберегти і примножити кошти – обирати лише вам.