UA

Юридичні особи - резиденти можуть одержувати кредити, позики, у тому числі поворотну фінансову допомогу в іноземній валюті (далі – кредити), від нерезидентів відповідно до укладених договорів.

Кредитний договір має обслуговуватись лише через один уповноважений банк, який вказано у виписці з автоматизованої інформаційної системи Національного банку України “Кредитні договори з нерезидентами” (далі – Інформаційна система). Юридичній особі необхідно звернутися до обраного ним банку до фактичного проведення валютних операцій за договором через цей банк, якщо Національний банк уперше повідомляється про договір або для зміни резидентом банку, у якому відкрито рахунок для грошових розрахунків (платежів) за договором, а також для внесення змін до відомостей щодо договору, які містяться в Інформаційній системі.

Для зручності та економії часу Ви маєте можливість надати до ОТП Банку проєкт договору для проведення його попередньої перевірки на відповідність вимогам чинного законодавства та в подальшому внесення відомостей в Інформаційну систему/змін до відомостей щодо договору, які містяться в Інформаційній системі.

Кредити від нерезидентів
Переваги обслуговування кредитного договору з нерезидентом в ОТП Банку
Оперативний розгляд пакету документів
Оперативний розгляд пакету документів
Досвід обслуговування нетипових операцій
Досвід обслуговування нетипових операцій
 • первинна консультація фахівця, який здійснює валютний нагляд
 • надання Банком проєктів документів (надання шаблонів Кредитної угоди, додаткових угод для внесення змін)
 • перевірка пакета документів
 • термінова перевірка пакета документів
 • надання повідомлень про договори Національному банку України
 • 2 500 грн. без ПДВ. Перевірка документів в рамках супроводження кредитів, позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги від нерезидентів; створення облікового запису в системі НБУ договорів кредитів, позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги.
  Термін виконання: протягом 5 робочих днів.
 • 8 500 грн. без ПДВ. Термінова перевірка документів в рамках супроводження кредитів, позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги від нерезидентів; створення облікового запису в системі НБУ договорів кредитів, позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги.
  Термін виконання: протягом 3-х робочих днів.
 • 500 грн. без ПДВ. Перевірка документів необхідних для внесення змін до кредитів, позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги від нерезидентів; створення облікового запису в системі НБУ по змінам до Договорів кредитів/позик, у т. ч. поворотної фінансової допомоги.
  Термін виконання: протягом 5 робочих днів.
Пакет документів для внесення даних про договори в АІС НБУ «Кредитні договори з нерезидентами»
Для внесення даних про договір/змін до договору в АІС НБУ по кредитах, що обслуговуються в АТ «ОТП Банк»
 • договір позики, всі додатки, доповнення та додаткові угоди (якщо укладено іноземною мовою, то обов’язкова наявність нотаріально-завіреного перекладу на українську мову);
 • лист-звернення згідно встановленого шаблону;
 • інформація/документи, що були отримані Банком від клієнта та дали змогу Банку визначити кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) нерезидента, в т. ч. копії трастових декларацій, декларацій довірчої власності, довіреності, афідевіт тощо або підтвердити їх відсутність;
 • за необхідності інші документи передбачені чинним законодавством.

У разі переведення на обслуговування договору кредиту/ позики/ фінансової допомоги з іншого банку до ОТП Банку, додатково надаються такі документи:

 • копії реєстраційного свідоцтва, додатки чи зміни до реєстрації НБУ та додатків до них (у разі наявності), що видані НБУ, виписки з АІС НБУ «Кредитні договори з нерезидентами»;
 • лист-дозвіл на запит інформації у іншого уповноваженого банку щодо стану розрахунків за кредитним договором.

Внесення відомостей до АІС НБУ здійснюється без проведення попереднього поглибленого аналізу Договору. Для можливості проведення фінансових операцій за договором (сплата кредиту, відсотків за кредитом та ін.), у разі наявності індикатора/ів відповідно до Постанови Правління НБУ № 8 від 02.01.2019 р., клієнт надає до АТ «ОТП Банк» додаткові документи, які спростовують належність операції до сумнівної.

Питання та відповіді

З питань детальних умов та оформлення даної послуги прохання звертатись до менеджера по роботі з корпоративними клієнтами або менеджера поточного рахунку Вашої компанії.


Документи
Законодавство

Безпечні операції від стабільного європейського банку

 • Надійність фінансових операцій і грошових переказів, підтверджена стабільністю
 • Повна конфіденційність операцій та інформація про клієнта
Зручний інтернет-банкінг для швидких операцій і повного контролю в будь-якій точці світу

 • Доступ до інформації за поточними / депозитними / кредитними рахунками в режимі 24/7
 • Зручні і швидкі платежі та операції з валютою
 • Інтерграція з зовнішніми системами фінансової звітності та бухгалтерії
 • Моніторинг статусів операцій і відправлених документів

Детальніше

Український банк з іноземним капіталом – серед найнадійніших банків у країні

OTP Bank увійшов до п’ятірки лідерів рейтингу ТОП-15 українських банків України, найбільш захищених від шоків війни, що було складено виданням NV разом з інвестиційною компанією Dragon Capital (квітень, 2023).
За даними порталу Minfin OTP Bank – у десятці найстійкіших банків країни за підсумками першого кварталу 2023 року.
У 2022 році банк посів друге місце у рейтингу «Стійкий банк» премії Finawards від провідних медіа ресурсів про фінанси та банки Minfin та Finance.ua.
Переміг у номінації «Преміальний банкінг» у рейтингу «25 провідних банків України під час війни», підготовленому інформаційним агентством Financial Club.
Серед великих недержавних банків OTP Bank одержав перемогу у номінації «Ощадний банк для населення» у рейтингу Фінансового клубу в 2023 році.

Валютні операції

Яка послуга цікавить?

Купівля валюти по діючому контракту?

Питання по діючому контракту?