UA

ОТП Банк підбив підсумки 2015 року

Згідно з даними фінансового звіту за МСФЗ за підсумками 2015 року ОТП Банку вдалося істотно поліпшити результат, продемонстрований роком раніше - чистий збиток скоротився на 568,7 млн грн - з 3,4 млрд грн за результатами 2014 року до 2,9 за результатами 2015 року. Результат обумовлений, головним чином, девальвацією національної валюти і необхідністю збільшувати резерви на покриття збитків від знецінення за кредитами клієнтів.

Позитивна динаміка досягнута як за рахунок скорочення операційних витрат - до 1,2 млрд грн в порівнянні з 1,4 млрд грн у 2014 році, так і за рахунок збільшення комісійного доходу на 123,3 млн грн в порівнянні з результатом роком раніше.

За підсумком року депозитний портфель ОТП Банку продемонстрував значний приріст на 3,7 млрд грн до 18,3 млрд грн. Зокрема, обсяг коштів юридичних осіб збільшився до 9,6 млрд грн (+ 2,7 млрд грн за рік); по залишках на рахунках фізичних осіб зафіксовано приріст на 1 млрд грн до 8,7 млрд грн.

Також ОТП Банк зафіксував позитивну динаміку загального кредитного портфеля банку, який за результатами року склав 25,7 млрд грн, що на 2,4 млрд грн більше показника минулого року (23,3 млрд грн). Обсяг кредитів та заборгованості юридичних осіб в 2015 році виріс до 15,4 млрд грн. Обсяг кредитів, виданих фізичним особам, зріс на 1,7 млрд грн в порівнянні з 2014 роком і склав 10,3 млрд грн.

Активи ОТП Банку за результатами 2015 року склали 21,2 млрд грн, збільшившись в порівнянні з результатом 2014 року на 310 млн грн.

«Беручи до уваги всі складнощі, які доводилося долати Україні і банківській системі, зокрема, протягом 2015 року, наш фінансовий результат свідчить про те, що вживані нами заходи для подолання негативних тенденцій економічного спаду і загальної соціально-політичної напруги, результативні. Протягом року ми працювали над скороченням витрат і реалізацією комплексної програми оптимізації процесів, сформували додаткові резерви, і в світлі твердого наміру Групи ОТП продовжувати роботу на українському ринку зробили все, щоб відповідати вимогам регулятора і виступати гарантом високих очікувань наших клієнтів», - зазначив Тамаш Хак-Ковач, Голова Правління АТ «ОТП Банк».

Нагадаємо, в грудні 2015 року ОТП Банк завершив процес докапіталізації на суму 2,518 млрд грн - як за рахунок конвертації субординованого боргу, отриманого від материнської компанії, так і за рахунок інших кредитів, отриманих від материнської компанії. Цьому передувало збільшення капіталу шляхом конвертації субборгу в капітал банку за рахунок додаткової емісії акцій і премії, авторизованої акціонером, на суму близько 1,2 млрд гривень, а також погашення субординованого кредиту міжнародних інститутів на суму 65 млн дол США.

Регулятивний капітал Банку на кінець 2015 року склав 3,47 млрд грн (при нормативній вимозі не менше 120 млн грн).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація