UA

Голова правління ОТП Банку Тамаш Хак-Ковач: «Кібератака під контролем»

- Розкажіть у двох словах, що сталося у вівторок?

27 червня сотні українських компаній зазнали масштабної кібератаки з використанням вірусу, який в Україні отримав назву Petya A або «Петя». По суті, це була атака на Україну. Постраждали дуже багато підприємств: від Нової пошти до аеропорту Бориспіль, великі і дрібні компанії, більшість банків. Серед них і ОТП Банк.


- Як діяв вірус?

Оскільки вірус вражав комп'ютери, що працюють на платформі Windows, його «жертвами» стали банкомати та особисті комп'ютери співробітників. Це виглядає так, що, наприклад, соціальна мережа Facebook працює, ваш профіль з усіма даними захищений, але ви не можете в нього зайти через відсутність пристрою для доступу. Саме це і ускладнює нашу роботу зараз. І створює незручності для клієнтів, за які я від імені банку прошу вибачення.


- Як ОТП Банк відреагував?

Оперативно. Всі відповідальні співробітники миттєво включилися у роботу. Працювали і протягом всього вихідного Дня конституції. Банківські операційні системи були захищені, але проблема в тому, що постраждали ПК, через які люди підключаються до систем. Всі сили зараз кинуті саме на розблокування постраждалих ПК і банкоматів. Один за одним, ми «лікуємо» наші комп'ютери і поступово повертаємо до роботи мережу АТМ.


- Які результати? У якому режимі Банк працює зараз?

Вже з сьогоднішнього ранку операційні системи ОТП Банку працюють у стандартному режимі. Ми обслуговуємо клієнтів, проводимо всі операції, забезпечуємо безпеку даних і коштів користувачів. Але поки обмежені кількістю працюючих ПК. Звичайно, через скопичену «чергу» у проводках можуть ще бути затримки.


- А як справи з АТМ?

У найближчі дні всю мережу АТМ буде реанімовано. Щоб розблокувати кожен ушкоджений банкомат, нашим фахівцям необхідно під'їхати на місце. Це вимагає певного часу.


- Які висновки або уроки?

Це не перша кібератака на банківську систему. Всі попередні, остання з яких була у травні, ми успішно відбивали. Складність у цій кібератаці полягає в тому, що вона використовує широко розповсюджені користувацькі системи. Взяти контроль над нею нам дозволили наші сильні якості. Над уроками і висновками ще належить працювати. Але вони точно будуть зроблені.

Акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП Банк» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.