UA

Прибуток OTP Group в першому кварталі 2014 року перевищив очікування експертів

Скоригований прибуток OTP Group в першому кварталі 2014 року склав 35,3 млрд форинтів. Отриманий результат демонструє 13% зниження прибутку в річному обчисленні, але значно перевищує показник 4-го кварталу 2013 року (10,3 млрд форинтів). Бухгалтерський прибуток OTP Group за перший квартал, за вирахуванням всіх витрат, становив 5,9 млрд форинтів порівняно з 1,4 млрд форинтів у попередньому кварталі і 11,2 млрд форинтів в аналогічному періоді роком раніше. Істотне підвищення прибутку порівняно з попереднім кварталом обумовлено, насамперед, зниженням витрат на покриття ризиків, а також підвищенням операційного доходу на 2%.

У першому кварталі зафіксовано продовження зменшення вкладу закордонних дочірніх компаній у загальний прибуток Групи внаслідок збитків, понесених банками в Росії і Україні, хоча загальна результативність дочірніх компаній у Центральній та Східній Європі була задовільною.

Так, російський дочірній банк ОАО «ОТП Банк» у першому кварталі одержав збиток 4,7 млрд форинтів. Збиток українського АТ «ОТП Банк» у розмірі 7,5 млрд форинтів є очікуваним, враховуючи кризові явища в економіці та банківській сфері та загальну напружену обстановку в країні.

Прибуток дочірнього банку OTP в Болгарії в першому кварталі склав 11,3 млрд форинтів (+25% в річному обчисленні і +147% за квартал), що є рекордним показником прибутковості цього банку за всю його історію.

Примітно, що дочірні банки Групи в Румунії та Сербії показали позитивний фінансовий результат (прибуток у розмірі 1 млрд форинтів і 136 млн форинтів, відповідно) після багаторічної збиткової роботи (сербський банк, наприклад, зазнавав збитків, починаючи з 2009 року).

Дочірній банк у Хорватії заробив 0,3 млрд форинтів чистого прибутку, продемонструвавши 50% підвищення прибутковості порівняно з попереднім кварталом. Банк у Словаччині більш ніж подвоїв свій результат за попередній квартал, заробивши 388 млн форинтів у першому кварталі 2014 року. Дочірній банк у Чорногорії також поліпшив свої показники, зафіксувавши 600 млн форинтів чистого прибутку у звітному періоді.

Скоригований чистий прибуток материнського банку Групи OTP Bank Plc. в Угорщині в першому кварталі 2014 року склав 33,9 млрд форинтів (+24% у річному і +55% у квартальному обчисленні).

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, зменшився на 2% в річному і квартальному обчисленні. У першому кварталі була реалізована можливість збільшення тільки портфеля споживчих кредитів завдяки ефективній роботі в цьому напрямку дочірніх банків в Україні, Словаччині, Румунії, Сербії та Чорногорії.

Загальний депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 2% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, але зменшився на 1% порівняно з попереднім кварталом.

Позиція ліквідності Групи залишалася стабільною у звітному періоді, а валові резерви ліквідних активів OTP Group становили майже 6 млрд євро в еквіваленті станом на кінець березня 2014 року.

Станом на кінець першого кварталу 2014 року, консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Group склав 16,4%. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. склав 20,9%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація