UA

ОТП Банк – один із лідерів за капіталізацією та ліквідністю

Тижневик ІнвестГазета опублікував рейтинг найбільших банків за рівнем адекватності регулятивного капіталу. За результатами рейтингу, АТ «ОТП Банк» посів 7 місце серед 32 провідних фінансових установ країни, продемонструвавши оптимальні фінансові показники.

Даний рейтинг проранжував великі і найбільші банки країни за показником адекватності регулятивного капіталу Н2. Норматив Н2, встановлений НБУ, складає 10%. ОТП Банк демонструє показник 20,61%. Як відомо, співвідношення капіталу до зобов'язань фінансової установи служить певним показником платоспроможності та надійності установи.

У рейтинг включені і інші показники діяльності фінустанов. Зокрема, співвідношення кредитів до депозитів, яке також є критерієм довгострокової ліквідності, в ОТП Банку становить 1,48, що означає, що в разі потреби банк цілком може за рахунок планового погашення кредитів розрахуватися за всіма зобов'язаннями, а також демонструє наявність капітальної підтримки з боку материнського банку.

У рейтинг також включений показник поточної ліквідності, який у ОТП Банку складає 63,99%, більш ніж у 1,5 рази перевищуючи норматив НБУ (не нижче 40%).

«Це добре, що видання почали звертати увагу на реальні ключові показники діяльності банків. Капітал і ліквідність дійсно формують надійність, платоспроможність і ефективність бізнес-моделі банку. Більш повна картина перспектив банку доповнюється інформацією про акціонерів банку і їхню стратегічну націленість підтримувати фінансову установу. Опосередковано це відображається і в співвідношенні кредитів до депозитів, за яким ми також посідаємо лідируючі позиції – у тому числі, завдяки послідовній підтримці нашого материнського банку. На мій погляд, саме ці три критерії: ліквідність, капітал та підтримка акціонера - сьогодні виступають основними, адекватними параметрами оцінки банку, на які слід звертати увагу», - зазначив Тамаш Хак-Ковач, Голова Правління АТ «ОТП Банк».

Нагадаємо, останнім часом ОТП Банк був також визнаний в ряді інших рейтингів: 9-е місце в Рейтингу «50 провідних банків України 2014» за версією журналу Комерсант, 4-е місце в Рейтингу «20 найефективніших банків України» за версією журналу Forbes, звання Фаворита Успіху 2013 в номінації «Споживчий кредит» на думку споживачів, топ-5 роздрібного кредитування за версією видання «Капітал» та інші нагороди.

Детальніше про діяльність і пропозиції ОТП Банку можна дізнатися на сайті або за телефоном Інформаційного центру ОТП Банку 044 490 05 00.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація