UA

OTP Group – фінансові результати 2013

Скоригований чистий прибуток OTP Group у 2013 році після сплати податків склав 146 млрд форинтів (без вирахування банківського податку і податку на банківські операції в Угорщині, банківського податку у Словаччині та списання частини гудвілу в Україні), що практично відповідає результату 2012 року (150 млрд форинтів). Чистий прибуток з урахуванням всіх коригувань (всього 82 млрд форинтів) склав 64,1 млрд форинтів. Позитивним результатом стало подальше зростання консолідованого загального доходу Групи, який сягнув 865 млрд форинтів (+2% в річному обчисленні).

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 1% за звітний період. Був зафіксований значний приріст портфелів споживчих кредитів у Словаччині (+175%), Україні (+126%) та Румунії (+98%). Обсяги виданих споживчих кредитів у Росії, Чорногорії та Сербії також продемонстрували істотне зростання (+10%, 20 і 26%, відповідно).

Депозитний портфель OTP Group збільшився на 5% у річному обчисленні (+4% за квартал).

У 2013 році внесок зарубіжних дочірніх компаній у чистий прибуток OTP Group скоротився до 24 млрд форинтів з 60 млрд форинтів роком раніше, склавши 37% від загального прибутку. Найбільший фінансовий результат забезпечили дочірні банки в Болгарії та Україні.

Чистий прибуток дочірнього банку OTP в Болгарії у 2013 році становив 30,2 млрд форинтів (+25% у річному обчисленні), що є майже рекордним показником цього банку після 31 млрд форинтів у 2008 році.

Український АТ «ОТП Банк» заробив 6,7 млрд форинтів чистого прибутку в 2013 році, що є відмінним результатом після 0,5 млрд форинтів, отриманих у 2012 році. Операційний прибуток українського банку продемонстрував 20% зростання порівняно з попереднім фінансовим роком. Зростання було забезпечене 13% збільшенням доходів банку, при цьому операційні витрати зросли несуттєво, на 5%.
Порівняно невеликий чистий прибуток російського ВАТ «ОТП Банк» (2,4 млрд форинтів) у 2013 році був обумовлений підвищеними відрахуваннями в резерви на покриття ризиків (+99% за рік) і погіршенням якості кредитного портфеля.

Банки в Хорватії, Словаччині та Чорногорії також спрацювали з прибутком у 2013 році. Дочірні банки Групи в Румунії та Сербії показали негативний фінансовий результат.

Станом на грудень 2013 року, коефіцієнт достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ збільшився до 19,9%. Показник базового капіталу першого рівня (Core Tier1) склав 16% (за вирахуванням гібридних фінансових інструментів).

Станом на 31 грудня 2013 року валові резерви ліквідних активів Групи дорівнювали майже 6 млрд євро в еквіваленті.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація