UA

Рейтинги ОТП Банку від Moody's зазнали незначних змін через зниження рейтингів України

5 лютого 2014 року міжнародне рейтингове агентство Moody's частково знизило рейтинги 12 українських банків, включаючи АТ «ОТП Банк», та однієї лізингової компанії після аналогічної рейтингової дії по відношенню до України, повідомили у прес-службі Moody's. Нагадаємо, 31 січня 2014 року агентство знизило рейтинг державних облігацій України до рівня «Caa2» з «Caa1», з відповідною корекцією «стелі» рейтингів за депозитами у іноземній валюті до «Caa3» з «Caa2».

Як неодноразово повідомляло агентство, індивідуальні рейтинги кредитоспроможності банків і компаній технічно обмежуються «стелями» рейтингів країн, у яких вони функціонують. З огляду на це, рейтинговий статус АТ «ОТП Банк» зазнав незначних змін із підтвердженням більшої частини рейтингів фінансової установи у незміненому вигляді.

Отже, станом на 06.02.2014 рейтинговий статус АТ «ОТП Банк» (Україна) є наступним:

  • Рейтинг фінансової стійкості банку (BFSR) – підтверджено на рівні «E» (що тепер відповідає «caa2» за шкалою BCA);
  • Довгостроковий рейтинг за депозитами в національній валюті – підтверджено на рівні «Caa1»;
  • Довгостроковий рейтинг за депозитами в іноземній валюті – понижено до «Caa3» з «Caa2»;
  • Рейтинг за національною шкалою – підтверджено на рівні «Ba3.ua».

При цьому за Рейтингом фінансової стійкості банку (BFSR) АТ «ОТП Банк» встановлено стабільний прогноз.

Зазначимо, що наведена рейтингова дія агентства може вважатися номінальною, оскільки не засновується на реальних показниках діяльності АТ «ОТП Банк». Адже за підсумками 2013 року чистий прибуток банку склав 117,3 млн грн, що стало свідченням прибуткової діяльності фінансової установи в 2013 році. Регулятивний капітал ОТП Банку на кінець четвертого кварталу склав 4,2 млрд грн (при нормативній вимозі не менше 120 млн грн). Показник адекватності регулятивного капіталу станом на 21 січня 2014 року зафіксувався на рівні 20,61% (при нормативі 10%).

Крім того, завдяки ефективній оптимізації портфелів кредитів та депозитів, ОТП Банк посів високу четверту позицію в рейтингу «20 найефективніших банків України» за версією журналу Forbes.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація