UA

Прибуток OTP Group у третьому кварталі перевищив 40 млрд форинтів

Скоригований чистий прибуток OTP Group за 9 місяців 2013 року склав 135 млрд форинтів, продемонструвавши 9% ріст у річному обчисленні. Скоригований чистий прибуток за третій квартал склав 42,2 млрд форинтів. Зниження прибутку порівняно з попереднім кварталом на 19% обумовлено, насамперед, підвищенням удвічі банківського податку в Угорщині і збільшенням витрат на покриття ризиків. Операційний прибуток Групи з початку року мав стале значення 341 млрд форинтів завдяки поліпшеним показниками за всіма основними статтями доходів.

Протягом звітного періоду зафіксована тенденція зменшення вкладу іноземних дочірніх компаній у загальний прибуток Групи. Так, у 1-му, 2-му і 3-му кварталі 2013 року загальний прибуток дочірніх компаній склав 18,5 млрд форинтів, 12,8 млрд форинтів і 10,8 млрд форинтів, відповідно. Таке зниження прибутку було частково компенсоване за рахунок покращення квартальних фінансових результатів дочірніх компаній в Україні, Румунії, Словаччині та Чорногорії.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, незначно скоротився в річному обчисленні, але виріс на 1% порівняно з попереднім кварталом. Портфель споживчих кредитів збільшився на 16% і 5% у річному і квартальному обчисленні, відповідно. Дочірні банки в Україні, Румунії та Словаччині змогли забезпечити двозначне зростання роздрібного кредитного портфеля у третьому кварталі. У Росії обсяги споживчого кредитування зросли на 6% за квартал: портфелі кредитних карт і кредитів готівкою істотно збільшилися на 10% і 5%, відповідно.

На фоні подальшого зменшення іпотечного портфеля, загальний обсяг кредитів, виданих компаніям мікро- та малого бізнесу, збільшився на 1% у квартальному обчисленні.

Депозитний портфель OTP Group зріс на 5% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Помірне збільшення депозитного портфеля відповідало зусиллям керівництва щодо зниження депозитних ставок на груповому рівні з огляду на сильні позиції ліквідності Групи.

Станом на кінець 3-го кварталу 2013 року, коефіцієнт достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ зафіксувався на рівні 20%. Коефіцієнт достатності капіталу першого рівня (Tier1) склав 17,2%, показник базового капіталу першого рівня (Core Tier1) також збільшився до 15,9%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація