UA

OTP Group – солідні фінансові результати 2012 року

OTP Group вдалося продемонструвати солідні фінансові результати і зберегти значну ліквідність, незважаючи на стагнацію національних економік і загальне збільшення витрат банків на покриття ризиків. Скоригований чистий прибуток OTP Group у 2012 році після сплати податків склав 150 млрд форинтів (без урахування банківського податку, дострокового погашення за іпотечним портфелем та дивідендів), що на 7% менше порівняно з результатом 2011 року (161,4 млрд форинтів). При цьому чистий прибуток з урахуванням усіх відрахувань склав 122,6 млрд форинтів, що на 46% більше результату, отриманого в 2011 році. Операційний дохід Групи збільшився на 3% у річному обчисленні.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 1% за звітний період, що було переважно зумовлено зменшенням кредитного портфеля угорського OTP Bank Plc. (на 7% порівняно з попереднім роком). Обсяги виданих кредитів у 2012 році також скоротилися у банків в Україні та Чорногорії (-7% і -5%, відповідно). Таке скорочення позитивно перекривали споживчі кредити, за якими був зафіксований значний приріст, зокрема, в Росії та Україні (+31% і +282%, відповідно). Відповідно до загальногрупової стратегії розвитку, цей сегмент бізнесу істотно виріс також у Румунії, Словаччині та Сербії. Як результат, консолідований портфель споживчих кредитів збільшився на 14% у річному обчисленні.

Депозитний портфель OTP Group збільшився на 6% за рік (+3% за квартал). У звітному періоді Група зберегла сильну позицію ліквідності.

У 2012 році продовжилася тенденція збільшення внеску закордонних дочірніх компаній у загальний прибуток Групи (61 млрд форинтів порівняно з 51,3 млрд форинтів у попередньому році). Найбільший фінансовий результат забезпечили дочірні компанії в Росії і Болгарії (разом 71 млрд форинтів). Отриманий українським АТ «ОТП Банк» чистий прибуток у розмірі 0,5 млрд форинтів також розцінюється як істотне досягнення в умовах стагнуючого банківського ринку, несприятливою макро-і мікроекономічної ситуації. OTP Bank у Хорватії зміг не тільки зберегти прибутковість своєї операційної діяльності, але й істотно поліпшити свої фінансові результати. Банки в Сербії, Чорногорії та Словаччини показали негативний фінансовий результат.

Станом на грудень 2012 року, коефіцієнт достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ зріс до 19,7% (+1,5 в квартальному обчисленні). Коефіцієнт достатності капіталу першого рівня (Tier1) досяг 16,1%, а показник базового капіталу першого рівня (Core Tier1) склав 14,7%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація