UA

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Даним зверненням доводимо до відома громадськості, що 24 січня 2013 року Реєстраційною службою Овруцького районного управління юстиції Житомирської області на підставі іпотечного договору та інших юридичних документів право власності на єдиний майновий комплекс ПАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»», що знаходиться у смт Першотравневе, Овруцького району, Житомирської області, зареєстровано за ТОВ «ОТП Факторинг Україна» (представник групи компаній OTP Group в Україні).

Таким чином, ТОВ «ОТП Факторинг Україна» став законним власником зазначеного майнового комплексу і, відповідно до діючого законодавства України, 9 лютого 2013 року реалізував свої майнові права, призначивши своїх представників на ведення справ комбінату «Кварцит» і встановивши на підприємстві нову охоронну службу (при цьому жодних порушень громадського порядку на території заводу правоохоронними органами в той день зафіксовано не було). Водночас, напружена обстановка, що склалася у трудовому колективі комбінату, брак правдивої інформації і загальна невизначеність поточного і майбутнього статусу підприємства потребують об‘єктивного висвітлення цієї справи.

У 2008 році ПАТ «Овруцький ГЗК «Кварцит», власником понад 90% акцій якого є Момот Сергiй Васильович (у минулому Народний депутат України від Партії регіонів), на підставі укладеного іпотечного договору отримав боргове фінансування від АТ «ОТП Банк» на загальну суму понад 37 млн дол. США. Предметом забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором був саме весь майновий комплекс комбінату «Кварцит». З квітня 2009 року позичальник практично не здійснював обслуговування кредиту, а розмір боргового зобов‘язання постійно збільшувався.

У грудні 2009 року АТ «ОТП Банк» продав права вимоги за кредитною заборгованістю ТОВ «ОТП Факторинг Україна», співробітники якого у співпраці з Управлінням по врегулюванню корпоративних кредитів ОТП Банку продовжили безперервні переговори з керівниками компанії-боржника та представниками акціонера. Протягом всього переговорного процесу наголошувалося, що OTP Group готова розглянути різні сценарії щодо врегулювання ситуації з простроченими кредитами. За результатами численних переговорів і представлених сценаріїв погашення і реструктуризації заборгованості представники позичальника ще у 2010 році пообіцяли надати своє остаточне рішення щодо подальших дій. Такого рішення ОТП Банк так і не отримав.

Водночас, під час візитів представників ОТП на комбінат «Кварцит» і за результатами аудиту підприємства відзначалося, що діяльність компанії характеризується як збиткова, попри стратегічний статус та прибуткову діяльність комбінату. В ході перевірок були виявленні порушення норм бухгалтерського обліку і махінації з активами компанії (як то приховані прибутки, заниження цін продажу продукції, завищення витрат, придбання обладнання за готівкові кошти тощо), що призводило до фінансових втрат у сумі від 1,5 до 3 млн дол. США щорічно.

Більше того, всю виробничу діяльність на комбінаті у зв'язку з нестачею обігових коштів було зупинено ще у листопаді 2012 року. Протягом останніх 3-х місяців підприємство практично не проводило виплату заробітної платні співробітникам, а загальна заборгованість тільки за спожиту електроенергію ледве не стала причиною відключення електропостачання, що могло б призвести до техногенної катастрофи внаслідок затоплення кар‘єру. За таких умов, ОТП Факторинг Україна, від імені групи компаній OTP Group, прийняв принципове рішення реалізувати своє право іпотеко держателя, шляхом набуття права власності на майновий комплекс, що було предметом застави за іпотечним договором, задля недопущення тотального розкрадання та знищення виробничого комплексу. 

Розроблений робочою групою OTP план дій передбачає створення нової виробничої компанії і, після отримання всіх необхідних ліцензій і дозволів, поновлення виробничої діяльності комбінату, призначення керівництва, працевлаштування  трудового колективу відповідно до чинного законодавства України. Крім того, керівництвом OTP Group прийнято рішення здійснити додаткові інвестиції у виробничі лінії новоствореної  компанії у розмірі 10-15 млн грн.

Таким чином, АТ «ОТП Банк» здійснює свою задекларовану місію соціально відповідального ведення бізнесу, керуючись принципами права, справедливості і належної ділової репутації.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація