UA

Фінансові результати OTP Group у 1 півріччі 2012 перевершили очікування

Основними характеристиками фінансової діяльності OTP Group за підсумками 1 півріччя 2012 року стали: більш високий, ніж очікувалося, показник прибутку, рівень достатності власного капіталу, що перевищує нормативні вимоги, і сильна позиція ліквідності.

Прибуток OTP Group до вирахування податків у 1 півріччі 2012 року становив 53,9 млрд форинтів (у 1 півріччі 2011 - 74,5 млрд форинтів), і був скорегований з урахуванням відрахувань на банківський податок і втрат внаслідок дострокового погашення іпотечних кредитів, а також ефекту "податкового щита" на амортизацію та знецінення інвестиційних активів. Консолідований прибуток Групи без урахування вказаних коригувань становив 80,8 млрд форинтів. Прибуток до оподаткування OTP Group за 2-й квартал становив 41,1 млрд форинтів, значно перевищивши аналогічний показник за 1 квартал поточного року (37,2 млрд форинтів).

Внесок зарубіжних дочірніх компаній у загальний прибуток Групи залишався на солідному рівні: їхня частка у 2-му кварталі та в 1-му півріччі зафіксувалася на позначці 42%. За підсумками 1 півріччя 2012 іноземні банки заробили 34 млрд форинтів прибутку, продемонструвавши 27% підвищення прибутковості в річному обчисленні. Основна частина прибутку припала на частку російського ВАТ «ОТП Банк» (22,4 млрд форинтів) і дочірнього банку в Болгарії (15,6 млрд форинтів). Водночас, результати діяльності банків в Україні та Румунії виявилися гіршими, ніж очікувалося.

Показники достатності капіталу банків Групи значно перевищують нормативні вимоги, прийняті в країнах присутності компаній, що свідчить про стабільний стан OTP Group. Консолідований коефіцієнт достатності капіталу OTP Group за МСФЗ збільшився до 17,9% у другому кварталі (+0,8 п.п.). Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 досяг 14,4%.

Показник CAR OTP Bank Plc. по Угорському стандарту фінансової звітності зафіксувався на рівні 18,6% станом на кінець червня 2012 року (+0,6 п.п. з початку року).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація