UA

OTP Group: стабільний фінансовий результат за підсумками 9 місяців 2011 року

За підсумками трьох кварталів 2011 року, прибуток OTP Group після сплати податків становив 109,6 млрд форинтів. Прибуток OTP Group за 3-й квартал 2011 року після оподаткування склав 42,5 млрд форинтів (на 5% нижче результатів за минулий квартал, що обумовлено збільшенням податкового навантаження). Водночас, прибуток до сплати податків за 3-й квартал збільшився на 9% порівняно з попереднім кварталом, а результат за 9 місяців продемонстрував 10% зростання у річному обчисленні.

Внесок дочірніх компаній у загальний прибуток групи у 3-му кварталі залишився на тому ж рівні, склавши 15 млрд форинтів. Таким чином, частка іноземних дочірніх компаній у структурі консолідованого прибутку групи за 9 місяців 2011 року досягла 42 млрд форинтів (тобто 38% прибутку групи до оподатковування).

Кредитний портфель групи, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, за третій квартал зріс на 1%, у той час як за депозитним портфелем було зафіксоване 1% скорочення. Як наслідок, відношення кредитів до депозитів (+ облігації) збільшилося на 1% у квартальному обчисленні, склавши 105%.

Найзначніше зростання кредитного портфеля за останні 12 місяців продемонстрував російський ВАТ «ОТП Банк»: його кредитний портфель, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 31% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому обсяг роздрібних і споживчих кредитів збільшився на 68%. Румунський банк забезпечив зростання кредитного портфеля на 6% у річному обчисленні, а банк у Болгарії – на 2%. Інші ринки зазнали незначного скорочення кредитних портфелів. Найбільше кредитні портфелі «просіли» у банків групи в Сербії і Чорногорії.

Найбільше зростання депозитного портфеля в річному обчисленні продемонстрували банки в Румунії (+15%), Україні (+14%) і Сербії (+12%). Водночас, дочірні структури в Росії і Болгарії також домоглися задовільних показників зростання (+ 9% і +5%, відповідно). При цьому загальний обсяг депозитів угорського банку скоротився на 3% за аналогічний період (портфель корпоративних депозитів зменшився на 11%).

Станом на вересень 2011 року, показник достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ склав 17,5%. Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 знизився на 1,1% до 14,1%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація