UA

Moody's покращив прогноз ОТП Банк

Міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз рейтингу фінансової стійкості АТ «ОТП Банк» з негативного на стабільний. Сам рейтинг BFSR (bank financial strength rating) зберігся на рівні D-, оскільки він обмежується суверенними рейтингами України.

«Рівень рейтингу BFSR стримується все ще непростою ситуацією з проблемними кредитами в Україні, скороченням активів і філіальної мережі. Водночас, на поліпшення прогнозу вплинули: посилення процесів ризик-менеджменту банку, які в свою чергу базуються на провідних практиках акціонерів (OTP Bank Plc., Угорщина); високий рівень достатності капіталу і ліквідності; позиція одного з найбільших у країні банків, а також підтримка акціонера», – зазначається у повідомленні Moody's.

Крім того, серед сильних сторін банку, які повинні позитивно вплинути на рейтинг OTP Bank у разі підвищення суверенного рейтингу, Moody's відзначає:

  • Підтримку з боку материнського банку;
  • Стійку позицію серед найбільших українських банків;
  • Високі стандарти корпоративного управління та управління ризиками;
  • Високу ліквідність;
  • Досвідчену команду менеджерів.

«Водночас, ми не очікуємо зміни рейтингу BFSR АТ «ОТП Банк» у найближчому майбутньому. У довгостроковій же перспективі рейтинг BFSR, ймовірно, буде підвищений за умови, що банк буде у змозі самостійно нарощувати свій капітал, без втрати рентабельності збільшить частку ринку, наростить клієнтську базу і розширить портфель пропонованих продуктів, а також ще більше вдосконалить свої підходи у сфері управління ризиками. Однак, слід нагадати, що рейтинги українських банків можуть бути змінені тільки в разі підвищення суверенних рейтингів України», –попереджають у Moody's.

Акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП Банк» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.