UA

OTP Group: внесок дочірніх компаній у загальний прибуток групи збільшився на 4,5%

За підсумками першого півріччя 2011 року, прибуток OTP Group після сплати податків, включаючи спеціальний банківський податок в Угорщині (7,2 млрд форинтів), склав 74,5 млрд форинтів. Без врахування сплати податків, чистий прибуток OTP Group досяг 88,7 млрд форинтів, продемонструвавши 5% зростання відповідно до аналогічного періоду минулого року. Скоригований прибуток групи за 2-й квартал 2011 року становив 44,6 млрд форинтів (на 1% перевищивши результат першого кварталу 2011 р.).

Позитивна тенденція збільшення внеску дочірніх компаній у загальний прибуток групи, зафіксована в 1-му кварталі 2011 року, збереглася і в 2-му кварталі. Завдяки задовільним результатам, отриманим російським ВАТ «ОТП Банк», а також дочірніми структурами в Україні, Болгарії, Румунії та Хорватії, 15,7 млрд форинтів із загального прибутку за 2-ий квартал були зароблені за межами Угорщини (+4,5 млрд форинтів порівняно з першим кварталом). Таким чином, частка іноземних дочірніх компаній у структурі скоригованого консолідованого прибутку групи в 1-му півріччі 2011 склала 30% (26,8 млрд форинтів, або 36% від нескоригованого прибутку). Водночас, чистий прибуток материнської структури OTP Bank Plc. (за основною банківською діяльністю в Угорщині) знизився на 24% (з 83 млрд до 63 млрд форинтів), а отже, підвищення ефективності діяльності групи було повністю обумовлено більш високими результатами неугорських дочірніх компаній.

Скоригований операційний прибуток групи за 2-ий квартал склав 107,3 млрд форинтів, за результатами півріччя зберігши колишню динаміку в річному обчисленні.

Кредитний портфель групи, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, за другий квартал дещо скоротився (-1% порівняно з попереднім кварталом), у той час як за депозитним портфелем був зафіксований 1% приріст. Це дозволило знизити відношення кредитів до депозитів (+ облігації) (102%) на 7% у річному і 2% у квартальному обчисленні.

Найзначніше зростання кредитного портфеля за останні 12 місяців було досягнуто російським ВАТ «ОТП Банк»: його кредитний портфель, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 31% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому обсяг роздрібних і споживчих кредитів збільшився на 68%. Румунський банк забезпечив приріст кредитного портфеля на 5% у річному обчисленні, а банки Болгарії і Словаччини - на 1%. Інші ринки стали свідками незначного скорочення кредитного портфеля. Масштабніше скорочення кредитів було зафіксовано в Сербії (-9%) і Чорногорії (-9%), а також у сегменті автомобільного кредитування в Угорщині (-13% порівняно з аналогічним періодом попереднього року).

Найбільше зростання депозитного портфеля в річному обчисленні зміг забезпечити банк у Сербії (+14%), у той час як інші учасники групи також домоглися задовільних результатів: в Угорщині депозити зросли на 3%, у Болгарії – на 6%, у Росії – на 5 %, а в Україні – на 7%.

Станом на червень 2011 року, показник достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ склав 18,0%. Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 зріс за останній рік на 2,1% до 15,1%. Крім того, результати другого загальноєвропейського стрес-тесту, опубліковані Європейським управлінням з банківського нагляду (EBA) 15 липня 2011 року, засвідчили видатні показники достатності основного капіталу (Core Tier 1) OTP Bank Plc. Як показало тестування, навіть при несприятливому сценарії Core Tier 1 банку залишиться на рівні 13,6%, що забезпечило йому третє місце серед протестованих європейських банків.

Державний ощадний та комерційний банк ОТР Bank Plc. був заснований у 1949 році. У 1995-1999 рр.. він зазнав значних трансформацій, перетворившись в універсальний роздрібний банк, чия ринкова частка в Угорщині становить 25%. Банк надає повний спектр фінансових послуг, окрім Угорщини, ще у восьми країнах ЦСЄ для забезпечення потреб майже 12 млн. клієнтів, які обслуговуються в більш ніж 1500 банківських установах, банкоматах та через електронні канали продажів. Ряд вдалих придбань дозволив банку стати ключовим гравцем у регіоні Центральної та Східної Європи і сформувати потужну фінансову групу, що об'єднує банки, лізингові та факторингові компанії, пенсійні фонди тощо. OTP Bank Plc. також є стовідсотковим власником українського банку OTP Bank.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація