UA

OTP Bank Plc. успішно пройшов загальноєвропейський банківський стрес-тест 2011

OTP Bank Plc. успішно пройшов загальноєвропейський стрес-тест 2011 року, який проводився Європейським управлінням з банківського нагляду (European Banking Authority, EBA) у співпраці з Управлінням фінансового нагляду Угорщини, Європейським центральним банком (European Central Bank, ECB), Європейською комісією (ЄК) і Європейською радою з системних ризиків (ESRB).

Проведені у 2011 році стрес-тести охопили 91 найбільший банк в Європі, на частку яких припадає 65% всіх банківських активів ЄС. Мета тестування полягала в оцінці загальної стійкості європейських банків до серйозних макроекономічних і фінансових потрясінь, а також рівня фінансової спроможності кожного конкретного банку в обмежувальних умовах гіпотетичних стресових подій.

Відповідно до прийнятих допущень і методології тестування, розраховувався показник достатності основного капіталу першого рівня (Core Tier 1), значення якого не повинно бути нижче 5%, і який був покликаний сприяти відновленню довіри до банків. Стійкість капіталу банків тестувалася за припущення несприятливого економічного сценарію, встановленого ECB, що охоплює дворічний період (2011-2012 рр.). Тест здійснювався шляхом аналізу звітності банків станом на грудень 2010 року. Стрес-тест не враховує майбутні бізнес-стратегії та управлінські рішення і не є прогнозом прибутків OTP Bank Plc.

За умовами загальноєвропейського стрес-тесту, всі виявлені результати і недоліки, інформація про які повинна бути відкритою для ринку, вимагають негайних корекційних дій з боку банків з метою поліпшення загальної стійкості фінансової системи.

За результатами моделювання гіпотетичного економічного стресу, консолідований коефіцієнт основного капіталу першого рівня OTP Bank Plc. може зрости до 17,2% при базовому сценарії і до 13,6% при несприятливому сценарії до 2012 року порівняно з показником 12,3% на кінець 2010 року.

Результати загальноєвропейського стрес-тесту свідчать, що OTP Bank Plc. повністю відповідає встановленим критеріям достатності основного капіталу. Банк буде і надалі забезпечувати дотримання належного рівня капіталу.

OTP Bank Plc. повністю згоден з висновками, зробленими EBA, Управлінням фінансового нагляду Угорщини та Міністерством економіки щодо стрес-тестування європейської банківської системи, і визнає результати цього тесту.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація