UA

Результати OTP Group за перший квартал 2011 року перевершили очікування аналітиків

Позитивні тенденції 2010 року продовжилися і в першому кварталі 2011 року: у більшості країн було зафіксовано зростання промислового виробництва, а збільшення обсягів експорту було обумовлено надійним квартальним результатом економіки Німеччини і зростаючим світовим попитом на сировинні товари. Водночас, в інвестиційних колах побутує переконання, що потенціал зростання регіону Центральної та Східної Європи значно перевищує такий Західної Європи з тієї причини, що цей регіон зазнає набагато менше структурних проблем. У попередні три місяці спостерігався значний приплив капіталу в регіон, як за рахунок прямих іноземних інвестицій, так і портфельних інвестицій, а рівні CDS (кредитно-дефолтні свопи) країн регіону значно знизилися з січня 2011 року.

Незважаючи на поліпшення макроекономічних умов, результати банківської діяльності OTP Group все ще були середніми: досить слабкий загальний попит на кредити і збільшення частки кредитів з простроченням понад 90 днів (DPD90+) на тлі загальної стагнації кредитування. Ці тенденції в загалом відповідали прогнозами керівництва OTP Group, проте у другій половині 2011 року очікується позитивна зміна фінансово-економічної кон'юнктури.

Прибуток OTP Group після сплати податків за перший квартал 2011 року, з урахуванням спеціального банківського податку, введеного в Угорщині, склав 37,2 млрд форинтів. За вирахуванням цієї разової сплати банківського податку, чистий фінансовий результат OTP Group досяг 44,1 млрд форинтів, продемонструвавши зростання на 4% в річному і 37% у квартальному обчисленні. Додатковим позитивним чинником у 1 кварталі було значне збільшення вкладу дочірніх компаній у загальний прибуток групи. На противагу 1,6 млрд форинтів збитку в 1 кварталі і 2,1 млрд форинтів прибутку в 4 кварталі 2010 року, загальний прибуток дочірніх компаній у 1 кварталі 2011 року сягнув рівня 11,2 млрд форинтів, забезпечивши значний внесок у загальний прибуток OTP Group. При цьому дочірні структури в Росії, Болгарії та Україні, тобто основні гравці, частка яких у структурі загального доходу, як прогнозується, має зростати в середньостроковій перспективі, досягли відмінних результатів. Хоча у базовий період вони заробили лише 5,9 млрд форинтів у зв'язку із сезонним падінням доходів банків у Росії та Україні, у 1 кварталі 2011 року сукупний прибуток трьох банків склав 12,1 млрд форинтів.

Скоригований операційний прибуток групи за період з січня по березень склав 405,5 млрд форинтів, зберігши колишню динаміку в квартальному обчисленні. Водночас, чистий процентний дохід зріс на 6% у річному обчисленні, а чистий комісійний дохід збільшився +5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак у квартальному обчисленні доходи за обома статтями скоротилися на 2% і 13% відповідно. Збільшення чистої процентної маржі (6,33%) склало 33 базисних пункти в річному і 10 базисних пунктів у квартальному вираженні.

Консолідований кредитний портфель групи, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, за перший квартал дещо скоротився (-0,8%), у той час як за депозитним портфелем був зафіксований 3% приріст. Це дозволило знизити відношення кредитів до депозитів (+ облігації) до 102% на 7% у річному та 5% у квартальному обчисленні.

Слід зазначити, що у структурі групи значне збільшення кредитного портфеля було досягнуто тільки дочірнім банком у Росії: його кредитний портфель, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 25% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому обсяг роздрібних та споживчих кредитів збільшився на 60%. Інші ринки у першому кварталі 2011 року стали свідками або стагнації, або певного скорочення кредитного портфеля.

Найбільше зростання депозитного портфеля у річному обчисленні змогли забезпечити дочірні структури в Сербії (+19%), Росії (+9%) та Хорватії (+7%). Угорський і болгарський банк також домоглися непоганих результатів: +6% і +2% за квартал відповідно.

Станом на березень 2011 року, показник достатності капіталу (CAR) OTP Group за МСФЗ склав 17,7%. Коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня Tier1 зріс за останній рік на 1% до 14,8%. Обидва показники значно перевищують аналогічні в основних конкурентів у регіоні.

Показник CAR OTP Bank Plc. за Угорським стандартом фінансової звітності досяг 18,6%, демонструючи річне зростання на 1,0% (0,5% за квартал).

Державний ощадний та комерційний банк ОТР Bank Plc. був заснований у 1949 році. У 1995-1999 рр.. він зазнав значних трансформацій, перетворившись на універсальний роздрібний банк, чия ринкова частка в Угорщині становить 25%. Банк надає повний спектр фінансових послуг, окрім Угорщини, ще у восьми країнах ЦСЄ для забезпечення потреб майже 12 млн. клієнтів, які обслуговуються в більш ніж 1500 банківських установах, банкоматах та через електронні канали продаж. Ряд вдалих придбань дозволив банку стати ключовим гравцем у регіоні Центральної та Східної Європи і сформувати потужну фінансову групу, що об'єднує банки, лізингові та факторингові компанії, пенсійні фонди тощо. OTP Bank Plc. також є стовідсотковим власником українського банку OTP Bank.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація