UA

OTP Bank, «УкрСиббанк», «Укрсоцбанк» у встановлені терміни виконали всі рекомендації АМКУ щодо роботи зі страховими компаніями

Відкрите звернення

До Голови Антимонопольного комітету України
О.О. Костусєва

У вітчизняних засобах масової інформації з'явилося повідомлення про порушення Антимонопольним комітетом України справ щодо «УкрСиббанку», «Укрсоцбанку» та OTP Bank за фактом «нав'язування зазначеними фінустановами послуг окремих страхових компаній своїм клієнтам».

У зв'язку з цим OTP Bank, «УкрСиббанк», «Укрсоцбанк» хотіли б заявити про те, що до 28 липня поточного року Банки в повному обсязі виконали всі рекомендації АМКУ від 29.04.2010 р., зокрема, проінформували страхові компанії і позичальників про вимоги, що висуваються Банками до СК і договорів страхування. Відповідна інформація розміщена на корпоративних веб-сайтах Банків.

Банки не допускають необґрунтованих відмов у перевірці кожної страхової компанії на предмет її відповідності публічним вимогам, що висуваються до страхових компаній і їх продуктів.

Банки з подивом сприйняли повідомлення про порушення справи з боку Антимонопольного комітету. Як до виконання зазначених рекомендацій, так і в даний час Банки публічно інформували та інформують клієнтів про перелік страхових компаній, з якими клієнти за своїм вибором можуть вільно укладати договори страхування майна, що передається Банкам у заставу. У рамках попередніх консультацій з АМКУ щодо роботи зі страховими компаніями від 29.04.2010 р. (Рекомендації Антимонопольного комітету України «Про здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції» № 8-рк від 29.04.2010) позиція низки провідних українських банків - лідерів кредитування приватного сектору в Україні щодо необхідності мінімізації ризиків (як самого банку, так і його позичальників), що виникають при прийнятті страховок від неплатоспроможних страхових компаній, знайшла розуміння з боку АМКУ. Таким чином, рекомендації АМКУ від 29.04.2010 р. стали результатом консолідованої позиції банків і АМКУ.

Наразі OTP Bank, «УкрСиббанк» і «Укрсоцбанк» як Банки-кредитори і вигодонабувачі страхового відшкодування за майном, що перебуває у них у заставі, рекомендують приватним клієнтам на підставі чітких критеріїв відбору та системи аналізу фінансової звітності СК страхувати своє майно в страхових компаніях, що входять до списків рекомендованих Банками СК. Тим не менш, у клієнта завжди залишається право (а, відповідно, і він бере на себе певний ризик) страхувати майно в інших страхових компаніях на умовах, погоджених зі своїм Банком.

Ми б хотіли зазначити, що ми не вважаємо за можливе повністю відмовитися від аналізу фінансового стану страхових компаній і рекомендації клієнтам найнадійніших з них. Деякі СК дотепер відчувають наслідки кризи і не можуть повною мірою виконувати зобов'язання за договорами страхування, про що відверто заявляє регулятор страхового ринку Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. За останній рік було відкликано досить багато  ліцензій і ліквідовано страхових компаній, при цьому деякі з них належали до двадцятки провідних компаній на ринку (лише у травні було відкликано 11 ліцензій). Як наслідок, клієнти зазнають фінансових збитків, адже у них на руках залишаються оплачені договори страхування, виплати за якими напевно не будуть здійснюватися. Тобто заплативши за страховку, клієнт не отримує страхового захисту. При цьому страхові компанії не завжди є прозорими: клієнтові дуже часто важко отримати навіть ті документи, які компанія зобов'язана надавати, не кажучи вже про фінансову звітність і реальний стан справ з виплатами клієнтам – головним обов'язком будь-якої страхової компанії.

На сьогодні здійснюється активна робота Банків і страхових компаній з метою розширення переліків рекомендованих компаній.

OTP Bank, «УкрСиббанк» та «Укрсоцбанк» й надалі готові до конструктивного діалогу з усіма учасниками процесу.

  • Голова Правління АТ «ОТП Банк» Дмитро Зінков
  • Голова Правління АТ «Укрсиббанк» Сергій Наумов
  • Голова Правління АТ «Укрсоцбанк» Борис Тимонькін

Акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc., який торік відзначив 60-річчя від дня свого заснування. 

Згідно даних АУБ, станом на 1 червня 2010 року OTP Bank є 9-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів і 8-м - за розміром капіталу. Нині банк обслуговує  понад 385 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України нараховує 200 точки продажів і 2 представництва.

Прес-служба банку:
Тел.: +38 044 492 38 87,
e-mail:
pr@otpbank.com.ua
Ангеліна Деревльова: Angelina.Derevliova@otpbank.com.ua
Сергій Нагорнюк: sergii.nagorniuk@otpbank.com.ua

АТ «УкрСиббанк» – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.08.2010 р.: чисті активи банку складають 43,58 млрд. грн., капітал - 5,65 млрд. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 31,63 млрд. грн., кошти корпоративних клієнтів - 8,09 млрд. грн., кошти фізичних осіб - 12,23 млрд. грн. На сьогодні регіональна мережа нараховує понад 700 відділень по всій території України. 81,42% акцій «УкрСиббанку» належить BNP Paribas Group. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «Українська аудиторська служба». Генеральним страховиком УкрСиббанку є ЗАТ СК «АХА Україна».

BNP Paribas – один з шести найміцніших банків світу* і найбільший банк в єврозоні за обсягами депозитів. Група представлена в більш ніж 80 країнах, число її співробітників перевищує 200 000 осіб, включаючи 160 000 у Європі, що дає BNP Paribas право на звання європейського лідера на міжнародному ринку фінансових послуг. Банк займає провідні позиції у трьох основних напрямках своєї діяльності: роздрібний бізнес, інвестиційні рішення, корпоративний та інвестиційний бізнес. Внутрішніми роздрібними ринками Групи є Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. На даний момент BNP Paribas розгортає інтегровану модель в регіоні Європи і Середземномор'я, а також має розвинену мережу в США. BNP Paribas Personal Finance є лідером у сфері споживчого кредитування на території Європи. За напрямками Корпоративного бізнесу, Інвестиційного бізнесу та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі та має сильні динамічні представництва в Азії.

*Рейтинг «АА» за версією рейтингового агентства «Standard & Poor's» - 3-є місце з 22.

Прес-служба АТ«УкрСиббанк»:
Тел.: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява:
T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін:
Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Анастасія Сергієнко:
Anastasiia.Sergiienko@ukrsibbank.com

Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» на сьогодні — один з найбільших системних універсальних банків України. Банк заснований у вересні 1990 року. Персонал фінустанови налічує понад 9 тис. осіб. Як одна з найнадійніших фінансових установ України банк пропонує повний комплекс сучасних фінансових та платіжних інструментів, що допомагають організаціям досягнути комерційного успіху, а людям – підвищити рівень добробуту.

23 січня 2008 року UniCredit Group завершила купівлю 94,2% загального випущеного акціонерного капіталу Укрсоцбанку у групи інвесторів, яких представляла міжнародна інвестиційна консалтингова компанія EastOne (продавець з боку акціонерів) через Bank Austria, який входить до Групи і є відповідальним за комерційну банківську діяльність у країнах Центральної і Східної Європи.

Прес-служба АТ «Укрсоцбанк»:
Тел.: +38 044 230 32 56

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація