UA

Результати стрес-тестування OTP Group продемонстрували її високу фінансову стійкість

91 європейський фінансовий інститут з 20 країн-членів ЄС пройшов перевірку на стійкість до стресів, організовану в рамках Євросоюзу під егідою Європейського комітету органів банківського нагляду (CEBS). Серед інших банків, що брали участь у тесті, Угорщину представляв OTP Bank Plc. За підсумками стрес-тестування OTP Group була відзначена позитивним результатом, який значно перевищив очікуваний граничний показник.

Мета великомасштабного стрес-тестування європейських банків, рішення про проведення якого було ухвалено Радою Євросоюзу з економіки та фінансів (ECOFIN) і координувалося CEBS у співпраці з Європейським центральним банком, національними органами банківського нагляду та Комісією ЄС, полягала в оцінці загальної стійкості банківського сектора ЄС до можливих негативних макроекономічних і фінансових потрясінь.

За точку відліку було обрано фінансово-економічну ситуацію станом на кінець 2009 року. У рамках тестування аналізувалася динаміка показників і коефіцієнтів достатності капіталу першого рівня (Tier 1) в умовах трьох можливих сценаріїв на 2010 і 2011 роки. Показники стрес-тесту (тобто можливі втрати банків при реалізації цих сценаріїв) визначалися CEBS спільно з Європейським центральним банком.

Найбільш важливою цінністю стрес-тесту є те, що, окрім інформації, яка регулярно публікується, зацікавлені сторони отримують порівняльні дані за показниками достатності капіталу банків на основі скоординованого тесту з узгодженою методикою, що оцінюються з точки зору дотримання економічних нормативів і забезпечення фінансової стабільності.

На підставі результатів, отриманих за найбільш песимістичним сценарієм, показник Tier 1 OTP Group залишиться на рівні 16,2% до кінця 2011 року, що більш ніж в 4 рази перевищує мінімальний норматив достатності основного капіталу (4%).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація