UA

Фінансові результати угорського ОТР Bank Plc. в 3-му кварталі перевершили очікування експертів

Консолідований чистий прибуток ОТР Bank після сплати податків за дев'ять місяців 2009 року становив 130,9 млрд. угорських форинтів. При цьому прибуток за 3-й квартал збільшився на 10% у порівнянні з попереднім кварталом і досяг 45,9 млрд. угорських форинтів. Даний показник істотно перевершив прогнози аналітиків.

Незважаючи на несприятливу економічну кон'юнктуру OTP Group продемонструвала позитивну динаміку операційного прибутку, який за 9 місяців поточного року становив 330 млрд. угорських форинтів, перевищивши показник базисного періоду на 31%.

Баланс за 9 місяців і звіт про прибутки й збитки свідчать про те, що основні тренди перших трьох кварталів повністю виправдали очікування керівництва OTP Bank Plc. Високі фінансові результати дозволили банку поліпшити показники достатності консолідованого і власного капіталу без залучення зовнішніх ресурсів. Так, індекс достатності капіталу OTP Group становить 16,9%, що значно перевищує міжнародні норми.
Поряд зі збільшенням доходу від операційної діяльності і збереженням високих позицій за розміром капіталу ще одним пріоритетом керівництва OTP Bank Plc. в нинішньому році залишається формування міцного запасу ліквідності. Протягом останніх дев'яти місяців OTP Group приділяла принципову увагу нарощуванню депозитного портфеля, внаслідок чого показник співвідношення кредитів і депозитів істотно покращився.

Загальний обсяг кредитного портфеля OTP Group у 3-му кварталі 2009 року становив 6874 млрд. угорських форинтів, збільшившись на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Консолідований обсяг резервів для покриття проблемних кредитів станом на кінець вересня становив 421 млрд. угорських форинтів, що на 92% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року, і на 15% перевищує показник 2-го кварталу.

Темпи зростання обсягу депозитів OTP Group, як і раніше, зберігають позитивну динаміку: порівняно з 2009 роком спостерігається збільшення обсягу депозитів на 3%, порівняно з попереднім кварталом - на 4%. Таким чином, показник співвідношення кредитів і депозитів знизився на 8% порівняно з минулим кварталом, досягнувши рівня 125%, і повністю відповідає показнику аналогічного періоду 2008 року. У 3-му кварталі практично всі дочірні структури Групи забезпечили позитивну динаміку зростання депозитів. Найбільших успіхів досягли OTP Bank Росія (+ 9%) і материнський банк (+ 5%).

Державний ощадний і комерційний банк  OTP Bank Nyrt. було засновано в 1949 році. У 1995-1999 роках він пережив значні трансформації, перетворившись в універсальний роздрібний банк, чия ринкова частка в Угорщині становить 23%. Останніми роками ОТР Bank здійснив міжнародну експансію на ринки окремих країн Центральної і Східної Європи. Низка успішних придбань дозволила банку стати ключовим гравцем у цьому регіоні та сформувати потужну універсальну фінансову групу OTP Group, що наразі об’єднує банки, лізингові, факторингові компанії, пенсійні фонди тощо. Його загальна клієнтська база нараховує понад 13,5 млн. клієнтів. В умовах світової економічної кризи OTP Bank Plc. довів свою надійність і стабільність. Сьогодні Банк є добре капіталізованим, прибутковим фінансовим інститутом з високим рівнем ліквідності в місцевій та іноземній валютах. У 2009 році OTP Bank Plc. був визнаний кращим угорським банком, а також став переможцем у номінації «Банк з найкращою антикризовою програмою» конкурсу "Master Card - Банк 2009 року», що проводився в Угорщині, на якому була відзначена комплексна програма банку з реструктуризації проблемної заборгованості. OTP Bank Nyrt. також є стовідсотковим власником українського OTP Bank.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація