UA

Результати діяльності АТ «ОТП Банк» за 1-й квартал 2009 року

АТ «ОТП Банк» у 1-му кварталі 2009 року зберіг позитивну динаміку отримання доходів. Таким чином, чистий процентний дохід банка зріс на 35% порівняно з попереднім кварталом та досяг 664 млн. грн.  Дохід від операційної діяльності збільшився на 17% і перевищив 1,2 млрд. грн. При цьому адміністративні та інші операційні витрати скоротилися на 8% і становлять 217,4 млн. грн.

Загальні активи банка у звітному періоді скоротилися на 8% до 31 млрд. грн. Кредитний портфель банка зменшився на 4% до 30,3 млрд. грн., в тому числі обсяг кредитів, наданих юридичним особам, зменшився на 5% до 13,8 млрд. грн., фізичним особам - на 3% до 16,5 млрд. грн.

Відповідно на 8% скоротилися загальні зобов’язання банку – до 26,2 млрд. грн. В тому числі кошти клієнтів юридичних осіб зменшилися на 16% до 5,1 млрд. грн., фізичних осіб – на 15% до 3,6 млрд. грн.

«Скорочення показників діяльності банка є природнім в нинішніх умовах» - зазначає голова Правління банка Дмитро Зінков. «Тактична діяльність банка зараз спрямована на те,щоб зберегти ліквідність, забезпечити своєчасне виконання всіх зобов’язань, грамотно керувати ризиками та знаходити компроміси з клієнтами,щоб допомогти їм «вижити» та зберегти позитивну кредитну історію» - підкреслює Дмитро Зінков.

Фінансовий результат банка за 1-й квартал 2009 року є від'ємним (-211,7 млн. грн.) Основною причиною, що вплинула на результат кваратлу, стала значна сума сформованих резервів* на покритття кредитних ризиків і витрат, яка становила 738,4 млн. грн. Таким чином, об'єм сформованих резервів дозволяє банку бути готовим до непрогнозованих кризових проявів, зберегти в будь-якій ситуації необхідну ліквідність та фінансову стабільність.

* Резерв - це кошти, які акумулюються банком для покриття можливих втрат за активними операціями, валютних, відсоткових та інших ризиків банків.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація