UA

OTP Bank представив перші результати програми реструктуризації кредитної заборгованості

7 квітня в прес-центрі інформаційної агенції РБК-Україна відбулася прес-конференція за участю голови Правління OTP Bank Дмитра Зінкова та члена Правління банку Дмитра Білецького. У ході прес-конференції керівники банку представили перші результати програми реструктуризації кредитної заборгованості, що дозволяє позичальникам суттєво зменшити свої щомісячні платежі за кредитами. Програму було запроваджено у листопаді 2008 р., її висока затребуваність серед клієнтів продемонструвала актуальність даної проблеми в нинішніх умовах.

За словами голови Правління OTP Bank Дмитра Зінкова, наразі вже реструктуризовано понад 20% кредитного портфеля фізичних осіб. Загалом же до OTP Bank за реструктуризацією звернулися більш ніж 10 тис. осіб.

«Популярність цієї програми настільки велика, що нам навіть довелося інвестувати кошти в установку спеціальної автоматизованої системи обробки клієнтських запитів задля того, щоб будь-яке відділення банку могло обробити запит клієнта на реструктуризацію протягом лише 2-3 днів. Адже щодня за реструктуризацією до банку звертаються до 100 позичальників, причому близько 14% з них - це клієнти з простроченою заборгованістю», - підкреслив Дмитро Зінков

У рамках програми OTP Bank пропонує своїм позичальниками скористатися такими інструментами реструктуризації, як:

  • зниження платежу за кредитом на 30% і більше (залежно від фінансових можливостей клієнта);
  • скасування пені й штрафів (за умови повного погашення простроченої заборгованості);
  • зниження відсоткової ставки з її подальшим відновленням до початкового рівня після закінчення пільгового періоду;
  • збільшення строку кредиту;
  • зарахування прострочення до суми кредиту з подальшими пільговими умовами платежу;
  • розбивка страхових платежів на 2, 4 рівні частини (за автомобільними та іпотечними кредитами);
  • переуступка боргу: зміна позичальника за кредитом.

Проявляти високу лояльність до позичальників OTP Bank дозволяє його стійкий фінансовий стан. «Ми можемо дозволити собі зменшити суму погашень або надати відстрочку, адже стан банку є абсолютно стабільним. Ми дуже грамотно оптимізували свої витрати. Так, у четвертому кварталі минулого року співвідношення наших витрат і доходів становило менш ніж 35%. Тобто доходи банку майже в три рази перевищують його витрати», - зазначив Дмитро Зінков.

Також у лютому поточного року OTP Bank отримав від материнської структури субординований кредит у розмірі 50 млн. доларів терміном на 7 років. Наразі залучені кошти знаходяться на реєстрації в НБУ на включення в капітал другого рівня OTP Bank, що підвищить фінансову стійкість банку й слугуватиме додатковою гарантією виконання його зобов’язань перед своїми клієнтами.

Банк вже сформував суттєву «подушку ліквідності» як в гривні, так і в іноземній валюті, яка дозволяє йому адекватно реагувати на поточні зміни на ринку. У гривні вона становить не менш ніж 1 млрд., у доларах - 100 млн. Ці гроші постійно знаходяться в розпорядженні банку.

Не менш важливим фактором фінансової стабільності банку є й те, що до нього почали повертатися вкладники. Як зауважив член Правління OTP Bank Дмитро Білецький, якщо наприкінці минулого року депозитні ячейки банку були заповнені на 100%, то сьогодні розпочався процес переміщення заощаджень із сейфів на депозитні рахунки.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація