UA

ОТП Банк – у десятці найбільш стійких банків за версією Forbes

Видання «Forbes Україна» склало третій рейтинг «20 найбільш стійких банків України». За підсумками оцінки комплексу показників діяльності фінансових установ, ОТП Банк посів 10-е місце серед найбільш стійких банків країни.

Forbes оцінював банки, що входять до групи найбільших і великих за класифікацією НБУ, за винятком установ з тимчасовою адміністрацією і тих банків, у яких спостерігаються перебої з виплатами коштів.

Для оцінки використовувалися такі показники, розраховані на підставі даних за 11 місяців 2014 року: достатність капіталу, якість кредитного портфеля, підтримка з боку власників з урахуванням політичних ризиків, рентабельність капіталу, ліквідність.

Посісти високу позицію в рейтингу ОТП Банку традиційно дозволила підтримка з боку акціонера - найбільшого банку Угорщини OTP Bank Plc., а оптимальні показники капіталу, ліквідності та якості кредитного портфеля закріпили цей результат.

Водночас, голова правління АТ «ОТП Банк» Тамаш Хак-Ковач так прокоментував значення рейтингів у сучасних умовах: «Я б не наважився зараз рекомендувати користувачам керуватися у виборі банку тим чи іншим рейтингом. В сьогоднішніх умовах, коли реальна капіталізація банків може бути встановлена в рамках вже повторного стрес-тестування, а «рентабельність капіталу» в умовах війни взагалі поняття умоглядне, визначити справжню стійкість банку дуже важко. На мій погляд, замість формальних показників сьогодні більш достовірною оцінкою банку виступає його щоденна робота з клієнтом».

Нагадаємо, за підсумками чотирьох кварталів 2014 року ОТП Банку вдалося істотно наростити депозитний і кредитний портфелі на 1,6 млрд грн і 551 млн грн, відповідно. Активи ОТП Банку за підсумками 4-го кварталу 2014 склали 21,5 млрд грн. Регулятивний капітал Банку склав 2,6 млрд грн (при нормативній вимозі не менше 120 млн грн); показник поточної ліквідності становив 63,37%, значно перевищивши норматив, встановлений НБУ (40%).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація