UA

ОТП Банк – у десятці найбільш стійких банків за версією Forbes

Видання «Forbes Україна» склало третій рейтинг «20 найбільш стійких банків України». За підсумками оцінки комплексу показників діяльності фінансових установ, ОТП Банк посів 10-е місце серед найбільш стійких банків країни.

Forbes оцінював банки, що входять до групи найбільших і великих за класифікацією НБУ, за винятком установ з тимчасовою адміністрацією і тих банків, у яких спостерігаються перебої з виплатами коштів.

Для оцінки використовувалися такі показники, розраховані на підставі даних за 11 місяців 2014 року: достатність капіталу, якість кредитного портфеля, підтримка з боку власників з урахуванням політичних ризиків, рентабельність капіталу, ліквідність.

Посісти високу позицію в рейтингу ОТП Банку традиційно дозволила підтримка з боку акціонера - найбільшого банку Угорщини OTP Bank Plc., а оптимальні показники капіталу, ліквідності та якості кредитного портфеля закріпили цей результат.

Водночас, голова правління АТ «ОТП Банк» Тамаш Хак-Ковач так прокоментував значення рейтингів у сучасних умовах: «Я б не наважився зараз рекомендувати користувачам керуватися у виборі банку тим чи іншим рейтингом. В сьогоднішніх умовах, коли реальна капіталізація банків може бути встановлена в рамках вже повторного стрес-тестування, а «рентабельність капіталу» в умовах війни взагалі поняття умоглядне, визначити справжню стійкість банку дуже важко. На мій погляд, замість формальних показників сьогодні більш достовірною оцінкою банку виступає його щоденна робота з клієнтом».

Нагадаємо, за підсумками чотирьох кварталів 2014 року ОТП Банку вдалося істотно наростити депозитний і кредитний портфелі на 1,6 млрд грн і 551 млн грн, відповідно. Активи ОТП Банку за підсумками 4-го кварталу 2014 склали 21,5 млрд грн. Регулятивний капітал Банку склав 2,6 млрд грн (при нормативній вимозі не менше 120 млн грн); показник поточної ліквідності становив 63,37%, значно перевищивши норматив, встановлений НБУ (40%).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація