UA

OTP Group: стабільна діяльність у 2014 році

За результатами 2014 року консолідований скоригований прибуток міжнародної фінансової групи OTP Group склав 118 млрд форинтів, що на 19% менше результату 2013 року. Зменшення прибутку обумовлене скороченням сукупного доходу на 7% в річному обчисленні, а також збільшенням витрат на покриття ризиків на 1%.

Внесок дочірніх компаній у загальний результат Групи в 2014 році значно скоротився внаслідок збитків, понесених банками в Росії (-14,5 млрд форинтів) і Україні (-43 млрд форинтів, не враховуючи втрати в Криму та на Сході України). DSK Bank в Болгарії отримав 39 млрд форинтів прибутку (+ 30% у річному обчисленні). Інші менші дочірні компанії також вели прибуткову діяльність у 2014 році, забезпечивши сукупний дохід 1,3 млрд форинтів, що є значимим позитивним результатом на фоні 13,1 млрд форинтів збитку в 2013 році.

Фінансовий результат материнського банку Групи OTP Bank Plc. в Угорщині в 2014 році склав 137 млрд форинтів, що на 20% більше результату роком раніше.
У 2014 році продовжилася тенденція зростання обсягів портфеля споживчих кредитів – на 2% порівняно з аналогічним періодом 2013 року.

Депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, продемонстрував істотне зростання на 11% в річному обчисленні. Зокрема, забезпечити значний приріст депозитного портфеля в умовах відтоку із системи вдалося українському ОТП Банку.

Позиція ліквідності Групи залишалася стабільною у звітному періоді, а валові резерви ліквідних активів OTP Group на кінець 2014 року становили майже 7 млрд євро в еквіваленті.

Консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня OTP Group за Basel3 відповідно до МСФЗ (Common Equity Tier 1) склав 14,1%. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. на кінець 4-го кварталу 2014 становив 14,8%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація