UA

OTP Group підбиває підсумки першого кварталу 2015 року

Підсумком роботи OTP Group в першому кварталі 2015 року став скоригований прибуток у розмірі 28,3 млрд форинтів. Отриманий результат значно перевищує показники попереднього кварталу, хоча й демонструє 20% зниження прибутку в річному обчисленні. Поліпшення фінансового результату обумовлено, головним чином, скороченням операційних витрат, оптимізацією витрат на покриття ризиків, а також збільшенням операційного прибутку на 8%.

Так, операційні витрати Групи за перший квартал скоротилися на 12%. Істотно знизили даний показник всі великі структури Групи: материнський банк Групи OTP Bank Plc. – на 8%, дочірній банк OTP в Болгарії – на 18%, російський та український дочірні банки на 21% і 38%, відповідно.

У першому кварталі 2015 року відбувся істотний географічний перерозподіл вкладу дочірніх структур в консолідований прибуток OTP Group. Прибуток материнського банку Групи OTP Bank Plc. склав 29,4 млрд форинтів, дочірнього банку OTP в Болгарії – 17,6 млрд форинтів (що є його найкращим квартальним результатом за всю історію), а фінансовий результат всіх дрібніших дочірніх структур в сукупності склав 1 млрд форинтів. Українському АТ «ОТП Банк» вдалося істотно скоротити збитки в порівнянні з попереднім кварталом – до 11,3 млрд форинтів. Російський дочірній банк зафіксував негативний результат у розмірі 11, 4 млрд форинтів.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 4% в квартальному і на 10% в річному обчисленні. Такий результат, зокрема, обумовлений процесами погашення, реструктуризації і конвертації позик в материнському банку в Угорщині.

Депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, залишився на колишньому рівні в порівнянні з попереднім кварталом, проте в річному численні продемонстрував істотне збільшення на 12%. З найбільших структур Групи портфель вдалося суттєво збільшити материнському банку Групи OTP Bank Plc. – на 9%, дочірньому банку OTP в Болгарії – на 13%, російському та українському дочірнім банкам – на 6% і на 4% відповідно.

OTP Group зберігає надійну ліквідність і міцну капіталізацію: станом на кінець березня валові ліквідні резерви Групи перевищили еквівалент 8 млрд євро, а консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Group склав 13,0%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація