UA

Результати OTP Group в першому півріччі 2015 року перевищили очікування аналітиків

  • 68,9 млрд форинтів скоригованого прибутку після оподаткування в 1 півріччі
  • Подальше поліпшення капіталізації та ліквідності

У 1-му півріччі 2015 року скоригований прибуток OTP Group після оподаткування склав 68,9 млрд форинтів. Бухгалтерський чистий прибуток в 1-му півріччі 2015 року становить 40,1 млрд форинтів, у той час як аналогічний період минулого року Група завершила зі збитком у розмірі 147,3 млрд форинтів.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 2% в квартальному і на 12% у річному обчисленні. Скорочення спостерігалося як у роздрібному кредитному портфелі, так і за кредитами великим корпоративним клієнтам. Приріст кредитів був зафіксований лише в сегменті малого та середнього бізнесу: + 2% у річному і + 4% в квартальному обчисленні, головним чином, завдяки відмінним результатам материнського банку OTP Bank Plc. у цьому напрямку. По Групі найбільш значний приріст кредитного портфеля був досягнутий банками в Румунії та Сербії (22% і 8% відповідно).

Депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 1% у квартальному обчисленні, але збільшився порівняно з аналогічним періодом минулого року (+9%). Приріст депозитів у річному обчисленні спостерігався у таких дочірніх банків Групи: на 2% в АТ «ОТП Банк» в Україні, на 7% у материнського банку OTP Bank Plc. в Угорщині, на 15% у DSK Bank в Болгарії і на 67% у OTP Bank в Румунії (в останнього збільшення портфеля в основному зумовлене поглинанням Millennium Bank Romania). Депозитний портфель АТ «ОТП Банк» в Росії незначно скоротився (-1% у річному обчисленні).

У 2-му кварталі 2015 року відбулося істотне покращення внеску дочірніх структур у консолідований прибуток OTP Group (8,7 млрд форинтів) порівняно з негативним результатом «доньок» у 1-му кварталі 2015 року (-2,8 млрд форинтів). Поліпшення фінансових результатів було досягнуто переважно завдяки зменшенню збитків в Росії і виходу на прибуткову діяльність українського ОТП Банку. Всі інші дочірні компанії (крім банку у Словаччині) завершили квартал з прибутком.

Внесок іноземних банків в консолідований скоригований прибуток OTP Group за 6 місяців 2015 року становить 6 млрд форинтів (-16% у річному обчисленні). При цьому результати й умови роботи компаній варіюються в значній мірі: болгарський банк істотно збільшив прибуток, ОТП Банк в Україні скоротив збитки (з урахуванням втрат у Криму і стану на Сході країни), збитки російського ОТП Банку збільшилися більш ніж у двічі (у тому числі включаючи результат нового концептуального банку Touch Bank). Прибуток інших дочірніх банків групи в Центральній та Східній Європі зріс на 10% у річному обчисленні.

OTP Group зберігає надійні позиції ліквідності та капіталізації: станом на кінець червня валові ліквідні резерви Групи склали еквівалент 7,1 млрд євро, а консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Group склав 13,3%. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. на кінець 2-го кварталу 2015 року становить 24,3% (+ 9% у квартальному обчисленні).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація