UA

Результати OTP Group в першому півріччі 2016 року перевершили очікування аналітиків

За підсумками роботи OTP Group у першому півріччі 2016 року міжнародна фінансова група зафіксувала скоригований прибуток після оподаткування в розмірі 104,1 млрд форинтів, значно перевершивши результат аналогічного періоду минулого року (69 млрд форинтів) багато в чому завдяки поліпшенню результатів українського і російського дочірніх банків, і зберігши при цьому стійку позицію ліквідності.

На фоні поліпшення результатів українського і російського банків у другому кварталі відбувся перерозподіл внеску дочірніх компаній у загальний результат Групи. Так, материнський банк Групи OTP Bank Plc. і дочірній банк OTP в Болгарії зберегли домінуючі позиції, їхній скоригований чистий прибуток склав 30,7 млрд форинтів і 14,2 млрд форинтів відповідно. Все більш значними стають результати російського і українського дочірніх банків - 6,5 млрд форинтів і 3,4 млрд форинтів відповідно. Чистий прибуток інших дочірніх компаній Центрально та Східноєвропейського регіону склав 2,5 млрд форинтів. Від'ємний фінансовий результат зафіксували лише дочірній банк у Словаччині і російський онлайн-банк Touch Bank - 55 млн форинтів і 1,5 млрд форинтів відповідно.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, у другому кварталі не зазнав істотних змін. Роздрібний кредитний портфель продемонстрував стабільні показники споживчого кредитування і 1% скорочення іпотечного кредитування. У той же час, приріст великого корпоративного портфеля склав 1%, а кредитний портфель МСБ продемонстрував приріст в розмірі 4% в квартальному численні.

Депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, скоротився на 1% у квартальному численні, проте збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 5%. У той час, як обсяги депозитного портфеля материнського банку в Угорщині скоротилися на 3% в квартальному численні, депозитні портфелі дочірніх банків в Румунії, Болгарії та Україні продемонстрували 4% приріст.

У другому кварталі 2016 року Група зберегла стійкі позиції ліквідності і капіталізації. На кінець червня валові ліквідні резерви Групи перевищили еквівалент 7 млрд євро, а консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня відповідно до МСФЗ (Common Equity Tier 1) OTP Group склав 13,2%. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. на кінець 2-го кварталу 2016 року склав 25,6% (+ 1,3% в річному численні).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація