UA

У третьому кварталі 2016 року ОТП Банк майже подвоїв фінансовий результат першого півріччя

Продовжуючи нарощувати прибуток, за результатами роботи в третьому кварталі 2016 року ОТП Банк зафіксував позитивний фінансовий результат у розмірі 402,8 млн грн. Таким чином, наростаючим підсумком з початку року чистий прибуток банку після оподаткування склав 874,2 млн грн.

Перш за все, в 3-му кварталі 2016 року ОТП Банк продовжив вести прибуткову операційну діяльність. Чистий процентний дохід АТ «ОТП Банк» в звітному кварталі склав 176,9 млн грн, накопичувальним підсумком з початку року досягнувши 1,610 млрд грн. Чистий комісійний дохід ОТП Банку в звітному кварталі склав 163,2 млн грн, на 58% поліпшивши результат аналогічного періоду минулого року (103,1 млн грн) і сягнув накопичувальним підсумком з початку року 521,5 млн грн.

У той же час, внаслідок покриття резервами кредитного портфеля в попередніх періодах в значному обсязі, в третьому кварталі не було потреби доформування резервів, що дозволило скоротити відрахування в резерви в порівнянні з другим кварталом.

За загальним депозитним портфелем ОТП Банку в 3-му кварталі зафіксовано значний приріст на 787 млн грн до 20 млрд грн - як за рахунок збільшення обсягу коштів юридичних осіб до 10,7 млрд грн (+ 548 млн грн за квартал), так і за рахунок нарощування залишків на рахунках фізичних осіб на 239 млн грн за квартал до 9,3 млрд грн.

Внаслідок списань і продажу безнадійних кредитів, обсяг загального кредитного портфеля ОТП Банку за результатами третього кварталу склав 23,5 млрд грн, скоротившись на 860 млн грн за квартал. Обсяг кредитів та заборгованості юридичних осіб в звітному кварталі скоротився в порівнянні з попереднім кварталом на 405 млн грн і склав 15,2 млрд грн. Обсяг кредитів, виданих фізичним особам, скоротився до 8,3 млрд грн за рахунок скорочення на 455 млн у порівнянні з другим кварталом.

Активи ОТП Банку за підсумками 3-го кварталу 2016 року збільшилися на 1,2 млрд грн і склали 23,7 млрд грн.

«Після виконання плану докапіталізації ОТП Банк незмінно працює прибутково, і що дуже важливо, цей прибуток є результатом саме банківської діяльності. З одного боку, ми дуже активно кредитуємо, підписуючи до 50 нових лімітів на місяць, а з іншого, заручившись довірою клієнтів, впевненими темпами нарощуємо обсяг депозитного портфеля - як в розрізі фізичних осіб, так і в частині роботи з корпоративними клієнтами», - зазначив Тамаш Хак-Ковач, Голова Правління АТ «ОТП Банк».

Регулятивний капітал банку на кінець третього кварталу склав 2,7 млрд грн (за нормативної вимоги не менше 120 млн грн). Показник адекватності регулятивного капіталу станом на 1 жовтня 2016 року зафіксувався на рівні 12,53% (за нормативного значення не менше 10%).

Показник поточної ліквідності банку станом на 1 жовтня 2016 року склав 59,93%, значно перевищивши норматив, встановлений НБУ (не менше 40%).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація