UA

OTP Group підбиває підсумки 2016 року

За результатами 2016 року скоригований прибуток міжнародної фінансової групи OTP Group після оподаткування склав 201,2 млрд форинтів, що на 67% перевищує результат роком раніше. Бухгалтерський прибуток OTP Group за результатами 2016 року склав 202,5 млрд форинтів, значно перевершивши результат 2015 року (63,2 млрд форинтів).

Таке істотне збільшення прибутку в річному численні було досягнуто значною мірою завдяки поліпшенню результатів українського і російського дочірніх банків. Так, у 2016 році, після збиткової діяльності протягом останніх двох років, російський ОТП Банк зафіксував понад 20 млрд форинтів прибутку після оподаткування, а підсумковий прибуток українського ОТП Банку досягнув 10,2 млрд форинтів, що в річному обчисленні являє собою +35,6 млрд форинтів і +50,5 млрд форинтів відповідно.

На фоні незмінно домінуючих позицій у сукупному фінансовому результаті Групи материнського банку OTP Bank Plc. в Угорщині - 122,2 млрд форинтів і DSK Bank в Болгарії - 47,4 млрд форинтів, значно поліпшив показники дочірній банк в Хорватії, зафіксувавши 3,8 млрд форинтів прибутку після оподаткування. При цьому, в результаті збільшення відрахувань на покриття ризиків, дочірні банки Групи в Словаччині і Чорногорії зафіксували негативний фінансовий результат - 2,2 млрд форинтів і 1,8 млрд форинтів відповідно. Крім того, російський онлайн-банк Touch Bank в 2016 році залишався збитковим - негативний результат за підсумками року склав 5,9 млрд форинтів.

Загальний кредитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, збільшився на 3% - як у річному, так і у квартальному численні. При цьому, найбільш значну динаміку приросту кредитного портфеля продемонстрували дочірні банки в Україні та Болгарії - 5% і 4% відповідно.

Незважаючи на триваюче зниження процентних ставок, депозитний портфель OTP Group, скоригований з урахуванням коливань валютних курсів, за результатами 2016 року зріс на 6%.

У 2016 році Група зберегла стійкі позиції ліквідності та капіталізації. Наприкінці 2016 року валові резерви ліквідних активів Групи склали еквівалент 8,1 млрд євро. Консолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня OTP Group відповідно до МСФЗ (Common Equity Tier 1) склав 13,5%, додавши 0.2 відсоткових пункти за квартал. Неконсолідований коефіцієнт достатності базового капіталу першого рівня (Common Equity Tier 1) OTP Bank Plc. на кінець 4-го кварталу 2016 року склав 24,8%.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація