UA

ОТП Банк підбив підсумки 2016 року

Згідно з даними фінансового звіту за МСФЗ за підсумками 2016 року, завдяки послідовній реалізації комплексу заходів щодо нейтралізації наслідків економічного спаду і загальної соціально-політичної напруги, після збитку в розмірі 2,9 млрд грн за підсумками 2015 року, ОТП Банк зафіксував 954,1 млн грн чистого прибутку.

Головним чином, позитивна динаміка досягнута завдяки прибутковій операційній діяльності. Чистий процентний дохід АТ «ОТП Банк» в 2016 році досяг 1,9 млрд грн, на 187,7 млн грн поліпшивши результат роком раніше. Чистий комісійний дохід ОТП Банку, збільшившись на 30% у порівнянні з результатом 2015 року, склав 778 млн грн.

У той же час, внаслідок покриття резервами кредитного портфеля за минулі періоди у достатньому обсязі, в 2016 році вдалося значно скоротити відрахування в резерви - до 527,9 млн грн.

Завдяки збалансованій кредитно-фінансовій політиці, ОТП Банку вдалося зберегти баланс активів і зобов'язань, а також високих показників капіталізації.

Активи ОТП Банку за підсумками 2016 року зросли на 17,4%, досягнувши 24,8 млрд грн.

За результатами 2016 року депозитний портфель ОТП Банку продемонстрував значний приріст на 3,48 млрд грн до 21,8 млрд грн. Зокрема, обсяг коштів юридичних осіб збільшився на 30% до 12,5 млрд грн (+ 2,9 млрд грн за рік); по залишках на рахунках фізичних осіб зафіксовано приріст на 610 млн грн до 9,3 млрд грн.

Кредитний портфель ОТП Банку за результатами 2016 року склав 25,1 млрд грн, практично зберігшись на рівні 2015 року. Обсяг кредитів та заборгованості юридичних осіб виріс до 16,8 млрд грн, на 1,4 млрд грн поліпшивши результат минулого року (15,4 млрд грн). Обсяг кредитів, виданих фізичним особам, склав 8,3 млрд грн.

«Планомірно нарощуючи прибуток у 2016 році, ми одночасно вкладаємо зароблені за рахунок банківської діяльності кошти в кредитування української економіки. Такі інвестиції не тільки збільшують можливості вітчизняних підприємств і їхню конкурентоспроможність на світовій арені, а й стимулюють відновлення як окремих галузей, так і зростання економіки України в цілому», - зазначив Тамаш Хак-Ковач, Голова Правління АТ «ОТП Банк».

Регулятивний капітал Банку на кінець 2016 року склав 2,6 млрд грн (при нормативній вимозі не менше 120 млн грн). Показник поточної ліквідності Банку склав 53,3%, значно перевищивши норматив, встановлений НБУ (40%).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація