UA

Агро-фабрика ОТП Банку – маркет-мейкер ринку банківського кредитування аграріїв

Результати 2017 року засвідчили успіх унікальної програми агрокредитування «ОТП Агро-фабрика», розробленої ОТП Банком спільно з IFC. Минулого року корпоративна бізнес-лінія ОТП Банку не тільки вивела на ринок продукт з новим прискореним підходом до аналізу позичальників і використанням аграрних розписок в якості застави, а й планує активно нарощувати його продажі.

Так, за підсумками року в рамках ОТП Агро-фабрики були профінансовані понад 60-ти нових агровиробників на суму понад 300 млн грн. За 2017 рік ОТП Банк став Банком №1 за розміром портфеля фінансових аграрних розписок у сумі 131 млн грн.

У 2018 році Агро-фабрика планує підписати 1 мільярд гривень кредитних лімітів більш ніж з 200 фермерськими господарствами.

Успіх пілотного проекту полягає в безпрецедентних умовах продукту. Спеціально розроблений підхід до експрес-аналізу сільгоспвиробників дозволяє банку приймати рішення щодо кредитування за 1 день і здійснювати видачу кредиту в рекордно короткі для ринку терміни. Кредит може бути виданий виключно під заставу фінансової аграрної розписки або майбутнього врожаю. Вартість фінансування може становити від 9,5% річних у гривні завдяки партнерським програмам з постачальниками ЗЗР, агрохімії, добрив і палива.

«Результати ОТП Агро-фабрики за 2017 рік достовірно підтвердили, що ми розробили правильний і потрібний продукт. Ми готові і далі інвестувати ресурси в розвиток Агро-фабрики, тому що таким чином ми робимо свій внесок у розвиток аграрної галузі, яка історично вважалася недофінансованою, і створюємо реальні передумови для стабільного зростання ключового драйвера ВВП країни», - зазначила Ольга Волкова, директор Департаменту корпоративних продажів малим і середнім клієнтам АТ «ОТП Банк».

Нагадаємо, партнерські програми ОТП Агро-фабрики є ще однією її конкурентною перевагою. На сьогодні, партнерами ОТП Банку за аграрною програмою виступають такі провідні представники галузі, як міжнародні компанії - виробники засобів захисту рослин, насіння і добрив Syngenta, BASF, компанії «Агро Арена», «ALFA Smart Agro», «Техноторг», компанія-постачальник нафтопродуктів «Надія». І цей перелік постійно поповнюється. Спільно з партнерами ОТП Банк зміг запропонувати аграріям найвигідніші умови кредитування (наприклад, процентна ставка за програмою «ЛегкоПосівна» з компанією Syngenta становить 9,5% річних в гривні і не передбачає жодних додаткових комісій).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація