UA

Агро-фабрика ОТП Банку – маркет-мейкер ринку банківського кредитування аграріїв

Результати 2017 року засвідчили успіх унікальної програми агрокредитування «ОТП Агро-фабрика», розробленої ОТП Банком спільно з IFC. Минулого року корпоративна бізнес-лінія ОТП Банку не тільки вивела на ринок продукт з новим прискореним підходом до аналізу позичальників і використанням аграрних розписок в якості застави, а й планує активно нарощувати його продажі.

Так, за підсумками року в рамках ОТП Агро-фабрики були профінансовані понад 60-ти нових агровиробників на суму понад 300 млн грн. За 2017 рік ОТП Банк став Банком №1 за розміром портфеля фінансових аграрних розписок у сумі 131 млн грн.

У 2018 році Агро-фабрика планує підписати 1 мільярд гривень кредитних лімітів більш ніж з 200 фермерськими господарствами.

Успіх пілотного проекту полягає в безпрецедентних умовах продукту. Спеціально розроблений підхід до експрес-аналізу сільгоспвиробників дозволяє банку приймати рішення щодо кредитування за 1 день і здійснювати видачу кредиту в рекордно короткі для ринку терміни. Кредит може бути виданий виключно під заставу фінансової аграрної розписки або майбутнього врожаю. Вартість фінансування може становити від 9,5% річних у гривні завдяки партнерським програмам з постачальниками ЗЗР, агрохімії, добрив і палива.

«Результати ОТП Агро-фабрики за 2017 рік достовірно підтвердили, що ми розробили правильний і потрібний продукт. Ми готові і далі інвестувати ресурси в розвиток Агро-фабрики, тому що таким чином ми робимо свій внесок у розвиток аграрної галузі, яка історично вважалася недофінансованою, і створюємо реальні передумови для стабільного зростання ключового драйвера ВВП країни», - зазначила Ольга Волкова, директор Департаменту корпоративних продажів малим і середнім клієнтам АТ «ОТП Банк».

Нагадаємо, партнерські програми ОТП Агро-фабрики є ще однією її конкурентною перевагою. На сьогодні, партнерами ОТП Банку за аграрною програмою виступають такі провідні представники галузі, як міжнародні компанії - виробники засобів захисту рослин, насіння і добрив Syngenta, BASF, компанії «Агро Арена», «ALFA Smart Agro», «Техноторг», компанія-постачальник нафтопродуктів «Надія». І цей перелік постійно поповнюється. Спільно з партнерами ОТП Банк зміг запропонувати аграріям найвигідніші умови кредитування (наприклад, процентна ставка за програмою «ЛегкоПосівна» з компанією Syngenta становить 9,5% річних в гривні і не передбачає жодних додаткових комісій).

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація