UA

ОТП Банк увійшов у ТОП-10 рейтингу фінансового здоров’я банків України

ОТП Банк увійшов у ТОП-10 рейтингу фінансового здоров’я банків України від Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) та інтернет-видання «Апостроф», обійнявши десяту сходинку.

Фінансові установи оцінювалися з точки зору привабливості для власних акціонерів та клієнтів. Рейтинг характеризує бізнес-модель банку в цілому і розраховується як сума:

  • субіндексів надійності – група критеріїв, яка оцінює ступінь виконання банком ключових економічних нормативів, відображаючи його здатність протистояти внутрішнім та зовнішнім ризикам для його діяльності;
  • ефективності – група критеріїв, яка оцінює здатність банка генерувати дохід і відображає ефективність використання його активів.

Ранжування відбувалося окремо серед великих банків, з активами понад 50 млрд грн, та усіх банків з активами понад 2 млрд грн.

Як зазначають у Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД), малі банки успішно конкурують за дотриманням нормативів, а великі банки найчастіше демонструють значну ефективність використання своїх активів. Також існує значний розрив між найбільш та найменш фінансово здоровими банками (майже у шість разів), що вказує на помітний резерв для значного покращення показників.

Рейтинг планують оновлювати щоквартально.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація